Grażyna Strachota: Nie tylko żona Dariusza Szpakowskiego

Grażyna Strachota, znana jako Helena Dobrzańska z "Brzyduli" i Irena Krawiec z "Barw szczęścia", jest nierozerwalnie kojarzona ze swoim mężem Dariuszem Szpakowskim. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu są razem już przeszło trzy dekady. Niewielu jednak wie, jak się poznali!

Grażyna Strachota w 1984 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Aktorka i wokalistka zagrała w wielu spektaklach, m.in. musicalach "Romeo i Julia" i "Taniec Wampirów". 

Debiut na dużym ekranie zaliczyła w filmie Tomasza Zygadło "Śmierć Johna L". Widzowie mogli ją zobaczyć także w takich produkcjach jak: "Porno" Marka Koterskiego, "Historia niemoralna" Barbary Sass, czy "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" Krzysztofa Zanussiego. W "Złotopolskich" wcieliła się w przebiegłą Maritę.

Reklama

Ostatnio na szklanym ekranie można było ją zobaczyć w roli Anny Paczewskiej, czyli matki Tomka, w popularnym serialu "Dziewczyny z Lwowa"

Grażyna Strachota i Dariusz Szpakowski: Jak się poznali?

Wspólna historia Grażyny Strachoty i Dariusza Szpakowskiego rozpoczęła się w... kolejce do wyciągu narciarskiego na Kasprowy Wierch. Wcześniej znali się z widzenia i szanowali swoje wzajemne dokonania zawodowe. Ona przyjechała w góry, aby uczyć się jazdy na nartach, on chciał doskonalić swoje umiejętności. 

Kiedy doświadczony narciarz zobaczył, że Strachota nie daje sobie rady, podjechał zapytać, czy może jej pomóc. Ponoć dopiero wtedy skojarzył, że to aktorka występująca w przedstawieniu teatralnym, którym sam zachwycał się kilka miesięcy wcześniej. Wspólna lekcja jazdy na nartach zakończyła się długą rozmową w jednej z przytulnych, okolicznych restauracji. 

Para doczekała się dwóch córek - Gabrieli i Julii. Gdy dziewczynki były małe, wspólnie zdecydowali, że Strachota odłoży na jakiś czas karierę na bok i skupi się na wychowaniu dzieci. Aktorka wróciła potem na scenę w świetnym stylu. 

Grażyna Strachota i Dariusz Szpakowski są małżeństwem już przeszło 30 lat i nadal cieszą się opinią szczęśliwej i zgodnej pary. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Strachota | Dariusz Szpakowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy