Reklama

"Czułość i kłamstwa": Co poszło nie tak?

Znakomici reżyserzy, świetni scenarzyści, doborowa obsada, nawet wpadająca w ucho piosenka czołówkowa. Brzmi jak przepis na udany serial. Jednak "Czułość i kłamstwa" okazały się jedną z większych klap ówczesnej telewizji... Dlaczego?

Nadawane w Wizji TV 1999-2000 "Czułość i kłamstwa" miały być odpowiedzią na powstałe wówczas w TVP 2 "Na dobre i na złe". Polska wersja szwedzkiej telenoweli "Vita Lögner" nie wzbudziła jednak tak dużego zainteresowania widzów.

O czym opowiadał serial?

Reklama

Akcja toczyła się głównie w Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej, umiejscowionym poza centrum Warszawy. Główny bohater - Andrzej Konopko (Mirosław Krawczyk) to szanowany chirurg, mąż i ojciec dwójki dzieci. Nikt nie wie, że od 20 lat prowadzi on... podwójne życie, a jego ciągłe wyjazdy na konsultacje do Puław są pretekstem do spotkań z miłością jego życia - malarką Mają (Małgorzata Niemen), z którą ma dorosłego syna Jakuba (Sambor Czarnota). Obecna żona Andrzeja - Alicja (Anna Chitro-Bergman) jest farmaceutką. Ich syn - Maciej (Maciej Małysa) marzy o karierze muzyka, jednak ojciec zmusza go, by poszedł w jego ślady, natomiast córka - Anna (Aleksandra Nieśpielak) już skończyła medycynę i pracuje jako stażystka w szpitalu, gdzie zakochuje się w swoim pacjencie Rafale (Paweł Deląg).

Zastępczyni Konopki - Ewa Miśkiewicz (w tej roli Maria Gładkowska) jest zamężna z flirciarzem i playboyem Jackiem (Tomasz Tomaszewskim), z którym wychowują adoptowanego syna Łukasza (Arkadiusz Nalej). Mąż Ewy jest właścicielem Pubu No.21 w Warszawie.

Losy wszystkich postaci są ze sobą splecione, a niedopowiedzenia, intrygi i tytułowe kłamstwa jeszcze bardziej komplikują losy postaci.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje