Reklama

"American Crime Story": Sprawa O. J. Simpsona

Tym wydarzeniem żyła cała Ameryka. Nikt wówczas nie spodziewał się, że proces Simpsona stanie się jedną z najgłośniejszych rozpraw wszech czasów. Choć na sali sądowej nigdy nie przyznał się do zabicia żony, w 2006 roku szczegółowo przedstawił zbrodnię w swojej książce: "Jeśli to zrobiłem, oto jak do tego doszło" - pisał. Mimo twardych dowodów został... uniewinniony!

Orenthal James Simpson przez wiele lat budził ogromne emocje. Stał się światowej sławy futbolistą. Do niego należą rekordy, dzięki którym uznawany jest za jednego z najlepszych amerykańskich sportowców w historii.

Simpson jednak nie był ideałem. Gwiazdor znęcał się nad żoną, Nicole, matką dwójki jego dzieci. W 1992 r. para rozwiodła się. Dwa lata później mężczyzna został oskarżony o zabicie kobiety oraz jej przyjaciela - Rona Goldmana.

Reklama

Proces nazywany jest największym spektaklem prawniczym w historii. Mimo dowodów wskazujących na winę podejrzanego, w 1995 r. mężczyzna został uniewinniony.

Gwiazdorska śmietanka

Sprawa O.J. Simpsona wstrząsnęła Ameryką. Stała się zaczątkiem dyskusji na temat pozycji Afroamerykanów oraz roli kobiet w sądownictwie.

Przez lata wokół tej rozprawy narosło wiele niedopowiedzeń i kontrowersji. Dwie dekady później producent filmowy Brad Simpson i jego partnerka Nina Jacobson znaleźli w antykwariacie książkę autorstwa Jeffreya Toobina na temat tego procesu.

Wspomnienia z tamtych czasów odżyły, co zainspirowało ich do stworzenia serialu. W obsadzie widzieli tylko samą hollywoodzką śmietankę, gdyż, jak sami twierdzili, tak wielka sprawa jest godna największych sław.

Na ekranie możemy więc zobaczyć takie gwiazdy jak: zdobywcę Oscara - Cubę Gooding Jr., legendę kina - John Travoltę, znanego z serialu "Przyjaciele" Davida Schwimmera czy wielokrotnie nagradzaną Sarah Paulson ("American Horror Story: Asylum"). Wszyscy bez wahania zgodzili się wziąć udział projekcie.

Przeczuwali, że razem mogą stworzyć coś wielkiego.

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje