Serial "The Office" doczekał się własnego zestawu klocków Lego

Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników "The Office". Firma Lego postanowiła uhonorować ten kultowy serialowy mockument tematycznym zestawem klocków. Zawiera on kompletną replikę biura fikcyjnej firmy papierniczej Dunder Mifflin oraz głównych bohaterów produkcji - Michaela Scotta, Jima Halperta, Pam Beesly, Dwighta Schrute’a i wielu innych. Nowość od Lego trafi do sprzedaży jeszcze tej jesieni.

Serial "Biuro" (ang. "The Office") mimo upływu czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Choć od premiery pierwszego sezonu minęło już 17 lat, w opinii wielomilionowej rzeszy fanów nie zestarzał się on ani trochę. "Biuro" to bodaj najsłynniejszy reprezentant gatunku zwanego mockumentem - jest to produkcja fabularna stylizowana na dokumentalną, która przyjmuje formę satyry lub parodii. Kipiąca absurdalnym humorem opowieść o pracownikach prowincjonalnej firmy papierniczej Dunder Mifflin skradła serca widzów z całego świata. A gdy tytuł trafił do katalogu Netflixa, zaczął bić kolejne rekordy oglądalności.

Reklama

"Biuro": Najczęściej oglądany serial na świecie

Wyniki badania Nielsena ujawniły, że w 2020 roku "Biuro" było najczęściej oglądanym serialem świecie - perypetie swoich ekranowych ulubieńców widzowie śledzili łącznie przez 57,1 mld minut. Legendarną serię docenili nie tylko odbiorcy, ale i krytycy - była ona wielokrotnie nominowana do Złotych Globów, zdobyła też pięć statuetek Emmy. Szczególnie zapadającą w pamięć kreację stworzył Steve Carell, który sportretował wyjątkowo odpychającego i komicznego zarazem menadżera Michaela Scotta. Zdaniem wielu to najwybitniejsza rola w aktorskim dorobku gwiazdora

Nie powinno zatem dziwić, że serial, który śmiało można uznać za globalny fenomen, uhonorować postanowiła równie ikoniczna firma Lego. Już wkrótce na rynek trafi poświęcony produkcji zestaw znanych na całym świecie klocków. Zawiera on repliki biura Dunder Mifflin oraz bohaterów produkcji - Michaela Scotta, Jima Halperta, Pam Beesly, Dwighta Schrute’a, Ryana Howarda, Angeli Martin, Oscara Martineza, Kevina Malone, Stanleya Hudsona, Kelly Kapoor, Phyllis Lapin Vance, Meredith Palmer, Creeda Brattona, Toby’ego Flendersona oraz Darryla Philbina. Pojawią się też przedmioty wykorzystane w najsłynniejszych scenach serialu, takie jak garnek z chili Kevina, zszywacz zatopiony w żelatynie, czajniczek Jima, pierścionek zaręczynowy Pam, statuetka "Dundie" czy kubek Michaela z napisem "Najlepszy szef na świecie".

Klocki Lego inspirowane seriale "The Office"

Pomysł na stworzenie zestawu klocków inspirowanych "Biurem" pochodzi od projektanta Jaijai Lewisa, który zgłosił go za pośrednictwem strony internetowej Lego Ideas. Umożliwia ona fanom zgłaszanie własnych projektów klocków. Po uzyskaniu wymaganych 10 tys. głosów, wizja Lewisa została przeanalizowana przez komisję firmy Lego, która wykazała nią spodziewane zainteresowanie.

"Pracowałem nad tym projektem przez prawie siedem lat. Odtworzenie klasycznych momentów z serialu było świetną zabawą. Oglądam 'Biuro' za każdym razem, gdy potrzebuję relaksu i dobrej zabawy. Bo ten serial dodaje otuchy, a z jego bohaterami można się z łatwością utożsamić. I jest po prostu przezabawny" - powiedział autor projektu w oświadczeniu udostępnionym przez "The Hollywood Reporter".

Finalną wersję zestawu klocków stworzył duet designerów Laura i Chris Perron. "Ten projekt łączy trzy rzeczy, które kocham: mojego męża, serial 'Biuro' i klocki Lego. Jaijai wykonał świetną robotę, dopracowując skalę modelu, a my stworzyliśmy ostateczny układ i strukturę. Oboje z mężem jesteśmy wielkimi fanami tej produkcji, dlatego praca nad projektem była fantastyczną zabawą" - wyznała Laura w oświadczeniu.

Zestaw klocków Lego poświęcony serialowi "Biuro" jest obecnie dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci supermarketów Walmart i kosztuje 120 dolarów. Do powszechnej sprzedaży trafi on 1 października.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Biuro (The Office)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy