Reklama

Marcin Pawłowski: 25 lat temu debiutował w TVN. Umierał na oczach widzów!

Marcin Pawłowski należał do najpopularniejszych dziennikarzy stacji TVN. Przez lata prowadził "Fakty TVN", stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy programu. Za kulisami toczył walkę z rakiem.

Marcin Pawłowski: Początki kariery

Marcin Pawłowski urodził się w 30 września 1971 roku. Dziennikarzem chciał być od zawsze - pasję do zawodu zaszczepił w nim ojciec, Antoni Pawłowski (również dziennikarz, który publikował artykuły na łamach m.in. "Echa Dnia", "Gazety Wyborczej"). W redakcji pierwszego z wyżej wymienionych tytułów przyszły prezenter zaczął pisać jeszcze przed maturą.

Współpracował z dziennikiem "Nowy Świat" czy Radiem Kolor, gdzie poznał Karolinę Korwin-Piotrowską, z którą szybko się zaprzyjaźnił. Później na antenie TVP prowadzili wspólnie program "Filmidło".

Marcin Pawłowski: Lubiany prezenter "Faktów TVN"

Reklama

Pawłowski był także prezenterem "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". W 1997 roku dołączył do redakcji programu informacyjnego "Fakty TVN". Pracował jako prezenter (w weekendy zastępował Tomasza Lisa) i reporter.

Marcin Pawłowski: Walka z rakiem

W 2002 roku u dziennikarza zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Mimo długiej walki i leczenia za granicą jego stan się nie poprawiał. Po dłuższej nieobecności spowodowanej chorobą postanowił wrócić na antenę w 2004 r.

"Winien jestem państwu słowo wyjaśnienia. Widzimy się po raz pierwszy po półrocznej przerwie, trudno też nie zauważyć, że nieco się zmieniłem. To prawda, jestem chory, a ważną częścią walki z moją chorobą jest dla mnie praca, dlatego postanowiłem do niej wrócić. Rozumieją to moi lekarze, szefowie, koleżanki, koledzy. Mam nadzieję, że zrozumiecie także państwo" - powiedział w jednym z wydań "Faktów TVN" po powrocie na wizję.

Marcin Pawłowski: Śmierć

Ostatni program z jego udziałem został wyemitowany na antenie TVN 10 września 2004 r. Marcin Pawłowski zmarł 20 listopada tego samego roku. W każdą rocznicę śmierci dziennikarza "Fakty TVN" kończą się materiałem, który upamiętnia Marcina Pawłowskiego.

Zobacz też:

Monika Richardson: Prawdziwi dziennikarze są dziś rzadkością

"SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo": Premiera w Polsacie!

Bożena Marki: Była gwiazdą TVP. Jedna zapowiedź zniszczyła jej karierę!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy