"Kamerdyner" odcinek 3. Marita zostaje wysłana do Berlina. Kurt każe pobić Mateusza

"Kamerdyner" to serial polskiej produkcji, który na antenie Telewizji Polskiej ukazał się 5 listopada 2023 roku. Opowiada on o kamerdynerze, który dzieli swoje życie między arystokrację, a wieś. Akcja produkcji rozgrywa się na początku XX wieku. Co czeka telewidzów w 3 odcinku "Kamerdynera"? Przedstawiamy streszczenie odcinka.

"Kamerdyner" to dramat historyczny, który opowiada o Mateuszu Krollu. To tytułowy kamerdyner, który wychowywał się w pałacu z Kurtem i Maritą z wysoko postawionego rodu von Krauss. Chłopak z czasem zaczyna się interesować pruską arystokratką i zakochuje się w niej.

Kroll prowadzi podwójne życie, jedno w pałacu, a drugie na wsi. Dzięki temu obserwacji poddana jest propolska wywrotna działalność Bazylego Miotki, kaszubskiego działacza, który jest ojcem chrzestnym głównego bohatera "Kamerdynera".

Serial "Kamerdyner" rozgrywa się w latach 1900 - 1945. W efekcie serial ukazuje życie arystokracji i ludności wsi kaszubskiej, dla których tłem jest I i II wojna światowa.

Reklama

“Kamerdyner”: Odcinek 3 – streszczenie. Marita i Mateusz rozdzieleni. Chłopak zostaje pobity

Telewidzowie z 3 odcinkiem "Kamerdynera" przeniosą się do roku 1919. Kaszubi są oburzeni napadem. Decydują się więc na złapanie byłego nauczyciela Schmidta oraz Jungego i Formela. Tłum żąda powieszenia ich. Z pomocą jednak przychodzi Bazyli, którego sprowadził Mateusz. Udaje mu się uratować złapanych i uchronić od śmierci.

Marita zostaje wysłana do Berlina przez Gerdę, której nie odpowiada romans dziewczyny. Mateusza natomiast zatrudnia w roli kamerdynera.

Nadchodzi czas balu sylwestrowego u Kraussów. Przyjeżdża na niego Gustaw, za którego rodzina planuje wydać Maritę. Herman informuje gości o tym, że Kaszuby zostaną przyłączone do Polski, a junkrowie przyjmą obywatelstwo polskie, Bazyli Miotke za to pojechał do Wersalu. Poza tym do gości dociera wieść o próbie samobójczej Kurta.

W 3 odcinku "Kamerdynera" ziemie należące do rodu Kraussów zostają przejęte przez państwo polskie. Marita wraz z Kurtem i jego przyjacielem, Martinem Steinerem, powracają do pałacu. Mateusz decyduje się na wyjazd do Gdyni. Przed podróżą zabiera na spacer Maritę. Podczas niego jednak zostaje skatowany przez bandytów sprowadzonych przez brata dziewczyny.

“Kamerdyner”: Odcinek 3 – gdzie i kiedy oglądać?

3 odcinek "Kamerdynera" można obejrzeć w niedzielę 19 listopada 2023 roku na antenie TVP1. Odcinek rozpoczyna się o godzinie 20:20 i trwa około 40 minut.

Więcej informacji i newsów o serialach i kulisach znanych produkcji znajdziecie na naszym Facebooku lub Instagramie Świat Seriali.

Zobacz również:

Kamerdyner - nowy serial w TVP. Kiedy i gdzie oglądać? Obsada, odcinki, streszczenie serialu

"Kamerdyner": Serialowa nowość TVP czekała na premierę... kilka lat

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kamerdyner (film)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy