Reklama

Jeff Bridges w zwiastunie serialu "The Old Man". Pierwsza rola po chorobie

Na 16 czerwca zaplanowana jest premiera serialu "The Old Man". Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji z główną rolą Jeffa Bridgesa. Aktor wraca do aktorstwa po raz pierwszy od zdiagnozowania u niego choroby nowotworowej.

Aktor nie tylko występuje w "The Old Man", ale jest też jednym z jego producentów. Serial powstaje dla stacji FX. Występ w nim to powrót Bridgesa do telewizji, gdzie po raz ostatni można go było oglądać... pięć dekad temu.

Zdjęcia do serialu zostały przerwane w marcu 2020 z powodu pandemii COVID-19. Wznowiono je jesienią, jednak wtedy Bridges rozpoczął serię chemioterapii. W 2021 roku aktor powrócił na plan.

"The Old Man": O czym opowiada serial?

Scenariusz serialu autorstwa Jona Steinberga ("Jerycho") i Roberta Levine’a ("Piraci") oparty jest na motywach powieści Thomasa Perry’ego pod tym samym tytułem.

Reklama

"The Old Man" opowiada historię byłego agenta CIA Dana Chase’a, który opuścił szeregi agencji i postanowił żyć w ukryciu. Odnaleziony po latach przez płatnego zabójcę, Chase musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, by w ogóle mieć jakąś przyszłość.

Obok Bridgesa w rolach głównych w serialu "The Old Man" występują John Lithgow, Amy Brenneman, Alia Shawkat, Bill Heck, Leem Lubany oraz EJ Bonilla. Pilotowy odcinek wyreżyserował Jon Watts, twórca trylogii "Spider-Man" z Tomem Hollandem.

Jeff Bridges: Najlepsze role

Bridges ujawnił w 2020 roku, że zdiagnozowano u niego chłoniaka. "Dzięki rakowi poczułem, jak cenne i kruche jest życie. Rak sprawił, że doceniłem swoją śmiertelność, ulotność egzystencji. Czuję również wdzięczność za całe wsparcie, które otrzymałem i dobrą, staromodną miłość, która mnie teraz przepełnia" - napisał aktor po udanej chemioterapii.

Jeff Bridges był siedmiokrotnie nominowany do Oscara. Wyróżnienie Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał w 2010 roku za rolę muzyka country w "Szalonym sercu", melodramacie muzycznym w reżyserii Scotta Coopera. W tym samym roku zdobył za tę rolę również Złoty Glob.

Bridges pochodzi ze znanej hollywoodzkiej rodziny, wystąpił w ponad 70 filmach, w tym m.in. "Ostatni seans filmowy" (1971), "Piorun i Lekka Stopa" (1974), "King Kong" (1976), "Tron" (1982), "Gwiezdny przybysz" (1984), "Bez szans" (1984), "Fisher King" (1991), "Bez lęku" (1993), "Sztorm" (1996), "Ukryta prawda" (2000) "Tylko dla odważnych" (2017).

Interesuje się fotografią i lubi rysować, gra na gitarze. Od 1977 roku jest żonaty z Susan Geston. Mają trzy córki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL