Dariusz Grzywacz nie żyje. Współtworzył "M jak miłość"

Przykra wiadomość dla fanów "M jak miłość". Zmarł Dariusz Grzywacz, który pracował na planie serialu TVP, a także wielu innych produkcji. Miał 64 lata. Jego odejście to smutna wiadomość dla całej branży.

Nie żyje Dariusz Grzywacz, ceniony polski oświetleniowiec oraz wieloletni pracownik PWSFTviT w Łodzi – podał na swojej stronie portal filmpolski.pl. Filmowiec zmarł 8 lipca 2022 roku w wieku 64 lat. 

Przyczyna śmierci nie jest znana. Jego odejście to bolesna strata dla całej branży. Dariusz Grzywacz pracował przy wielu popularnych, uwielbianych przez widzów produkcjach.

Dariusz Grzywacz – kim był?

Dariusz Grzywacz urodził się 13 stycznia 1958 roku. Pracował na planach wielu polskich filmów oraz seriali jako oświetleniowiec. Był także wieloletnim pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (PWSFTviT) w Łodzi.

Reklama

Grzywacz współtworzył produkcje takie jak: "Kingsajz" Juliusza Machulskiego z 1987 roku, polsko-węgiersko-niemiecki dramat "Córy szczęścia" z 1999 roku, serial i film "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona czy "Kariera Nikosia Dyzmy" Jacka Bromskiego z 2002 roku.

Przed laty odpowiadał także za oświetlenie na planie "M jak miłość". Pracował przy pierwszych odcinkach produkcji, która zaczęła być emitowana na antenie TVP w listopadzie 2000 roku. Jego śmierć to cios dla całej rodziny "M jak miłość" oraz wszystkich fanów popularnego serialu.

Autor: Maria Staroń

Zobacz też:Tony Sirico nie żyje. Aktor z serialu "Rodzina Soprano" miał 79 latLenny von Dohlen nie żyje. Aktor "Miasteczka Twin Peaks" miał 63 lataGregory Itzin nie żyje. Był gwiazdą kultowych seriali

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy