Reklama

Agnieszka Michalska: 50. urodziny gwiazdy "Lokatorów". Co się stało z serialową Krysią?

Agnieszka Michalska zdobyła uznanie widzów za sprawą roli w popularnym polskim sitcomie "Lokatorzy". Po sukcesie, który odniosła ta produkcja, aktorka zapewne liczyła na to, że zdoła podbić świat polskiego show-biznesu. Jednak los miał dla niej zupełnie inne plany. Czy rola Krysi była dla Agnieszki Michalskiej przekleństwem?

Agnieszka Michalska na wielkim i małym ekranie

Zanim w 1999 roku Agnieszka Michalska trafiła na plan "Lokatorów", miała już na swoim koncie role w filmach "Pestka" Krystyny Jandy, "Szabla od komendanta" i "Grający z talerza" Jana Jakuba Kolskiego. Była zalewie trzy lata po studiach w łódzkiej filmówce i miała przed sobą - co wróżyli jej krytycy - wspaniałą przyszłość w zawodzie.

Dziś od momentu, w którym na planie "Lokatorów" padł pierwszy klaps, minęły ponad dwie dekady. Serial ten emitowany był na antenie Telewizji Polskiej w latach 2000-2004. Uznanie, którym cieszyła się produkcja sprawiło, że aktorzy wicelający się w główne role szybko stali się ulubieńcami widzów.

Reklama

Agnieszka Michalska w serialu "Lokatorzy"

Krysia, w którą wcielała się Agnieszka Michalska, pochodziła z Ostrołęki. Mieszkała razem z Zuzią w jednym pokoju. Pracowała w kwiaciarni. Była najbardziej odpowiedzialną z całek paczki, często wyciągała pozostałą dwójkę z tarapatów. Z serialu zniknęła, gdy wyszła za mąż i wyprowadziła się. Pomimo upływu lat, Krysia z "Lokatorów" nadal pozostaje najbardziej rozpoznawalną rolą Agnieszki Michalskiej.

Zobacz też: "M jak miłość": Odcinek 1623. Maria znajdzie Marcie nowego męża?!

Agnieszka Michalska została zaszufladkowana

Gdy prace na planie "Lokatorów" dobiegły końca, Agnieszka Michalska zapewne liczyła na to, że świat show-biznesu stanie przed nią otworem. Miała wszystko, czego potrzebowała, by zaistnieć - popularność, urodę i bogate portfolio artystyczne. Tak się jednak nie stało. Po występie w znanym polskim sitcomie Michalska została zaszufladkowana. Kojarzona była głównie z serialową Krysią, przez co twórcy filmów i seriali przydzielali jej głównie role epizodyczne. W ten sposób rola Krysi stała się jej przekleństwem.

Po wielu próbach wyjścia z szuflady, Agnieszka Michalska straciła nadzieję na to, że kiedykolwiek uda jej się zagrać dużą, poważną rolę. Postanowiła na pewien czas zrezygnować z aktorstwa.

Zobacz też: "I tak po prostu": "Seks w wielkim mieście" powraca! Premiera 9 grudnia

Dalsze losy Agnieszki Michalskiej

W końcu los się do niej uśmiechnął. Agnieszka Michalska pozbyła się łatki Krysi i wróciła na ekrany. Pojawiła się między innymi w znanych produkcjach telewizyjnych - "Mamuśki", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz" i "Komisarz Alex". W 2021 roku pojawiła się w serialu "Komisarz Mama".

Mimo upływu lat Agnieszka Michalska wciąż jest aktywna zawodowo, a swój sukces zawdzięcza ciężkiej pracy.

Choć Agnieszka Michalska rzadko pozuje na tzw. ściankach i stara się zachowywać swoje życie prywatne w tajemnicy przed mediami, wiemy, że  dziś nie może narzekać na złośliwość losu i potrafi cieszyć się z życia. Udowadniają to jej posty na Instagramie, na których gwiazda często pokazuje się swoim fanom z szerokim uśmiechem zdobiącym jej twarz. Trzeba przyznać, że 50-letnia aktorka prezentuje się znakomicie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje