Reklama

Dracarys po raz drugi!

Twórcy "Gry o Tron" opowiedzieli, jak zrobili scenę z Daenerys Targaryen w Astaporze. Sprawdź szczegóły!

ReklamaTwórcy "Gry o tron", David Benioff i Dann Weiss, zdradzili szczegóły ostatniej sceny czwartego odcinka trzeciego sezonu. Jak wiemy, scena ta dotyczyła spalenia Astaporu przez jednego ze smoków Daenerys przy okazji kupna ośmiotysięcznej armii Nieskalanych. 

Scena, w której Daenerys kupuje Nieskalanych wzbudziła wielkie emocje u fanów serialu:

Kilka kluczowych scen

Jak powiedzieli twórcy, pracę na planie "Gry o tron" zaczęli głównie dlatego, że chcieli stworzyć kilka kluczowych scen, sekwencji, które występują w "Pieśni lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Jak przyznali, "Gra o tron" na samym początku nie była w ogóle dla nich atrakcyjna, ponieważ, najprościej mówiąc, była niefilmowa: zbyt dużo postaci, lokacji powodowało wielkie trudności w tworzeniu "Gry o Tron" dla HBO. Scena w Astaporze miała być jedną z ulubionych scen Weissa i Benioffa, dlatego walczyli oni, by wyszła ona perfekcyjnie.

David Benioff mówi o scenie z Dany:

- Jest wiele cudownych scen w "Nawałnicy mieczy" [trzecia książka z cyklu "Pieśń lodu i ognia", na podstawie której powstała trzecia transza "Gry o Tron"], są one świetnie. Z resztą, szczegółowo opisane, George [R.R. Martin] naprawdę się postarał, pisząc "Pieśń...", dał nam wskazówki jak napisać te sceny. To była świetna zabawa. Najlepsze dla odbiorców są niespodzianki, które nie są tak naprawdę niespodziankami. Scena z Daenerys zachwyca nie dlatego, że była nie do przewidzenia, ale dlatego, że fani byli załamani, pytali się: ale jak, jak ona może oddać swoje smoki?! To jej dzieci? Gdyby Dany rzeczywiście oddała smoka, byłoby to rozczarowujące dla fanów. 


Smok Daenerys, Drogon rośnie najszybciej/ materiały prasoweScena w Astaporze została nakręcona w zeszłym roku w Maroko. Zdjęcia do niej trwały aż trzy dni, a samą scenę nakręcił reżyser Alex Graves. 

Choć smoki Daenerys są tworzone cyfrowo, to producenci zdecydowali się stworzyć bardziej wiarygodny efekt spalenia Kraznysa. Jak wspomina Dan Weiss: "Strzeliśmy miotaczem ognia w twarz kaskadera, zszokowało to nie tylko nas, ale całą ekipę. Widać było przepych i epickość sceny." 

Dla Dany ta scena była przełomem. Od czasu początku trzeciego sezonu, Daenerys chciała pozyskać armię Nieskalanych, dzięki czemu mogłaby podbić Westeros. Ona chce znaleźć sojuszników, ale co najważniejsze - chce przeżyć. Dzięki temu wydarzeniu, dzięki "dracarys", Daenerys naprawdę staje się smoczą królową. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje