Porównujemy platformy VOD

Platformy VOD zapewniają dostęp do filmów, seriali i dokumentów na życzenie. Dzięki nim można obejrzeć w dowolnym czasie produkcje niedostępne w telewizji w standardowym paśmie. Jakie platformy VOD działają w Polsce? Jak przedstawia się ich oferta?

Materiały promocyjne

Player

Player jest uznawany za polską alternatywę dla Netflixa. Platforma zapewnia dostęp głównie do polskich produkcji, w tym seriali. Player udostępnia również programy i seriale emitowane w telewizji, np. Chyłkę, Skazaną i Behawiorystę. Wybór pakietów dostępnych w Playerze jest szeroki. Ceny abonamentów zaczynają się już od kilku złotych miesięcznie. Ofertę uzupełnia rozbudowana biblioteka filmów na życzenie.

TVP VOD

Druga polska platforma VOD. Dostępne są na niej filmy z klasyki polskiego kina oraz nowe, popularne produkcje. Na użytkowników czekają Noce i dnie, Janosik, Czterej pancerni i pies, a także Czas honoru i Rodzinka.pl. Ofertę rozbudowano o liczne filmy fabularne, w tym produkcje zagraniczne. Na TVP VOD znajdzie się również filmy dokumentalne, publicystyczne i rekonstrukcje filmowe.

Więcej aktualności o domowej rozrywce znajdziesz na nano.komputronik.pl

Polsat BOX GO

Polsat BOX GO zapewnia dostęp do filmowych i serialowych premier oraz sportu na żywo. To właśnie oferta sportowa jest największym atutem platformy i sprawia, że porównuje się ją do zagranicznych platform. Ponadto na uwagę zasługuje możliwość oglądania ponad 100 kanałów, takich jak Cinemax, AXN i Carton Network. Wśród filmów na życzenie znajdują się tytuły: Ona, World War Z i inne hollywoodzkie produkcje.

Disney Plus

Najmłodsza ze wszystkich dostępnych w Polsce platform VOD. W ramach abonamentu użytkownicy mogą obejrzeć wszystkie filmy z uniwersum Marvela oraz całą serię Gwiezdnych Wojen. Fani Star Wars zyskują również dostęp do seriali: Mandalorian, Księga Boby Fetta i Obi-Wan Kenobi. Wkrótce Disney Plus ma być rozbudowany o polskie film i seriale.

Więcej o Disney Plus dowiesz się z artykułu: https://nano.komputronik.pl/n/disney-plus-w-polsce-kiedy-bedzie-dostepny/

Netflix

Bez wątpienia jest to najpopularniejsza platforma VOD na całym świecie. Ma rozbudowaną bazę seriali i filmów oraz udostępnia część premier w streamingu. Oferuje wszystkie gatunki filmowe, produkcje dla dzieci i rodzin, niszowe produkcje oraz filmy dokumentalne. Wszystkie filmy można pobrać i obejrzeć w trybie offline. Co więcej, w przypadku platformy Netflix, cena jest zachęcającą dla każdego pakietu.

Apple TV+

Apple TV+ zapewnia dostęp do seriali, kina przygodowego, dramatów i wielu innych gatunków filmowych. Filmy dostępne w bazie można wykupić lub wypożyczyć i obejrzeć w dowolnym czasie.

Canal+ Online

Canal+ Online to zarówno największe hity filmowe, jak i oryginalne, autorskie seriale. Na uwagę zasługują zwłaszcza te drugie: Wild, Belfer, Klangor oraz The Office. Biblioteka tytułów uwzględnia również animacje i kino familijne. Ponadto pakiet można rozszerzyć o usługi dodatkowe, w tym Netflix, Eleven Sports i HBO.

HBO Max

Platforma zastąpiła HBO GO. Szeroka baza filmowa została wzbogacona o autorskie produkcje HBO Originals. Użytkownicy mogą obejrzeć kultowe serie Matrixa i Harrego Pottera, a także nową wersję Króla Lwa. Czekają na nich również produkcje HBO takie jak Ślepnąc od świateł i Dzień trzeci oraz produkcje zewnętrze na czele z Przyjaciółmi i Euforią.

Amazon Prime Video

Subskrypcja platformy zapewnia dostęp do znakomitych filmów i seriali, a także umożliwia korzystanie z darmowej dostawy produktów, które użytkownik zakupił na platformie. Takie połączenie usług sprawia, że Amazon Prime Video jest ciekawą alternatywą dla innych platform. Użytkownicy zyskują dzięki niej podwójnie, w szczególności gdy preferują zakupy online.

Viaplay

Jest to stosunkowo nowy serwis w Polsce, jednak już zdobył szerokie grono zwolenników. Poza serialami i filmami czekają na nich rozgrywki sportowe na żywo. Dostęp do sportu na żywo jest zapewniany dla dyscyplin takich jak: piłka nożna i koszykówka. Najmłodsi mogą oglądać bajki przez wiele godzin, a dorośli po zakończeniu meczu — największe hollywoodzkie produkcje.

 


Strona główna INTERIA.PL