Kultowy aktor w roli Spider-Mana Noir. Co wiemy o nowym serialu Amazona?

“Spider-Man Noir” to alternatywne wydanie historii Petera Parkera. Opublikowany po raz pierwszy w 2009 roku komiks otrzyma aktorski serial na platformie Prime Video. Do obsady dołączył oficjalnie Nicholas Cage, dla którego będzie to debiut na małym ekranie.

Komiks "Spider-Man Noir": Alternatywna historia Petera Parkera

To specyficzne wydanie Spider-Mana przedstawia Petera Parkera jako młodego reportera, żyjącego w wyobrażonej wersji Nowym Jorku z lat 30. ubiegłego wieku, w świecie nazywanym Marvel Noir czy Ziemia-90214. 

Po ukąszeniu przez pająka, bohater otrzymuje znane ze standardowej wersji moce - szybkość, tworzenie pajęczej sieci i chodzenie po ścianach. Różnicę dostrzec można w kostiumie bohatera, który przypomina strój lotniczy, jaki nosił niegdyś jego wujek Ben. W przypadku tej historii jego wrogiem jest świat łapówkarstwa. 

Reklama

Komiks autorstwa Davida Hine’a i Fabrice’a Saspolsky’ego zadebiutował w 2009 roku, a historia w nim przedstawiona jest bliska nastrojowi czarnych kryminałów. 

"Noir": Nowy serial aktorski Amazona

Serial skupiający się na mroczniejszym wydaniu człowieka-pająka zostanie wydany pod nazwą "Noir". W główną postać wcieli się Nicholas Cage, znany z "Dzikości serca" (1990) Davida Lyncha czy "Zostawić Las Vegas" (1995) Mike’a Figgisa. Aktor użyczył głosu bohaterowi już wcześniej w animacji “Spider-Man: Poprzez Multiwersum" (2023). 

"Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że Nicolas Cage zagra w tym serialu! Nikt inny nie mógłby wnieść takiego patosu, bólu i serca do tej wyjątkowej postaci" - mówiła w rozmowie z Variety Katherine Pope, prezes Sony Pictures Television Studios. 

Prace nad projektem trwają; za scenariusz odpowiada Oren Uziel oraz Steve Lightfoot. Producentami wykonawczymi są składzie Phil Lord, Christopher Miller oraz Amy Pascal, którzy wspólnie realizowali nagrodzoną Oscarem animację "Spider-Man: Uniwersum" (2018). 

W Stanach Zjednoczonych serial będzie można oglądać na MGM+, dla pozostałych krajów (w tym Polski) będzie on dostępny na Prime Video.  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Prime Video: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy