Elle Fanning w serialu o szokującym samobójstwie

Elle Fanning, znana z tytułowej roli w serialu "Wielka", gra teraz w nowej produkcji, opowiadającej o sprawie, która w 2014 roku wstrząsnęła Ameryką. Serial "The Girl from Plainville" trafi 29 marca na platformę streamingową Hulu.

W opartym na faktach serialu "The Girl from Plainville" Elle Fanning zagrała Michelle Carter, bohaterkę sprawy, która wstrząsnęła Ameryką. Dziewczyna była sądzona za udział w samobójstwie swojego chłopaka, Conrada Roya III.

Elle Fanning w nowym serialu. Co to za historia?

Conrad Roy III popełnił samobójstwo 13 lipca 2014 roku. Miał 18 lat. Tragedia stała się początkiem głośnego procesu, w którym na ławie oskarżonych zasiadła jego dziewczyna, 17-letnia Michelle Carter. Miała ona zachęcać Conrada Roya III do samobójstwa w wysyłanych mu SMS-ach. Sprawa została przez media określona mianem "SMS-owego samobójstwa".

Reklama

"Czy słowa mogą zabić?" - zastanawiał się w październiku 2017 roku Jesse Barron, autor tekstu w magazynie "Esquire" zatytułowanego "The Girl from Plainville". Opisał w nim śmierć Roya III, który udusił się spalinami w samochodzie zaparkowanym pod jednym ze sklepów sieci Kmart.

"Jego śmierć to moja wina. Mogłam go powstrzymać. Rozmawialiśmy przez telefon. Wysiadł z tego samochodu, bo się przestraszył. Powiedziałam mu, żeby wracał, k***a, do środka" - wspomina Michelle Carter we wstępie do artykułu Barrona.

Historia SMS-owego samobójstwa została już wcześniej opowiedziana w dokumencie HBO "Kocham Cię, teraz umieraj" z 2019 roku. Teraz, według zapowiedzi platformy Hulu, twórcy serialu opowiedzą nie tylko o związku Carter z Royem i wydarzeniach, które doprowadziły do jego tragicznej śmierci, ale także o głośnym procesie w tej sprawie.

Obok Elle Fanning w "The Girl from Plainville" wystąpili też Colton Ryan jako Conrad Roy III, Chloe Sevigny jako matka Conrada, Lynn oraz Cara Buono i Lai Lennox w rolach rodziców Michelle Carter.

Reżyserką serialu jest nominowana do Oscara Lisa Cholodenko ("Olive Kitteridge"), a autorami scenariusza i showrunnerami są Liz Hannah ("Mindhunter") oraz Patrick Macmanus ("Dr. Death").

Czytaj więcej:

Elle Fanning o roli Katarzyny Wielkiej

Elle Fanning: Dojrzewanie na ekranie

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy