TVP stawia na jakość. Kultowe filmy i seriale rekonstruowane cyfrowo

Telewizja Polska już od 6 lat digitalizuje i częściowo rekonstruuje materiały zgromadzone w swoich archiwach terenowych. Działania prowadzone w ramach projektu ministerialnego "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A." objęły kilka filmów i seriali.

Nowa jakość kultowych dzieł

Od 2017 roku TVP powiększa bibliotekę cyfrową swoich audiowizualnych produkcji. W specjalnej pracowni digitalizacji filmy i seriale poddawane są digitalizacji i częściowo rekonstruowane cyfrowo. Rekonstrukcja dzieł zakłada obejmuje m.in. korekcję barw, czy eliminację uszkodzeń i stabilizację obrazu. 

Obecnie, jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, trwają prace nad digitalizacją dwóch pierwszych sezonów kultowego serialu "Dom". Następnie technicy zajmą się takimi produkcjami, jak: "Młode wilki 1/2", "Gry uliczne", "Dzień wielkiej ryby" oraz "Nocne graffiti". Częściowej rekonstrukcji poddane zostaną także seriale. W dalszych planach jest digitalizacja "Rodziny Połanieckich", kontynuacji "Czterdziestolatka", "Zamachu stanu" i "Diamentu śmierci".

Reklama

Więcej o procesie digitalizacji można dowiedzieć się z przygotowanego przez TVP, trzynastoodcinkowego programu - "Stół montażowy - extra". W serwisie YouTube można znaleźć natomiast podcast TVP - "Rekonstrukcja cyfrowa TVP".


swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy