Telewizja Polska zaprezentowała jesienną ramówkę. Tylko jedna nowość

TVP jesienią postawi na kontynuacje swoich sprawdzonych formatów - widzowie znów zobaczą m.in. "The Voice of Poland", "Rolnik szuka żony", czy "Wojenne dziewczyny". Stacja zaproponuje jednak tylko jedną nowość, będzie to reaktywowany po latach teleturniej "Tak to leciało!", który poprowadzą Sławomir i Kajra. W październiku stałe nadawanie rozpocznie kanał TVP Nauka, a we wrześniu pasmo TVP3 Info.

Otwierając prezentację w siedzibie TVP przy Woronicza, prezes Jacek Kurski podsumował wiosenną ramówkę TVP. Przypomniał, że jej ostateczny charakter zdeterminował wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej. Powiedział, że po rosyjskim ataku na Ukrainę oglądalność TVP Info wzrosła do kilkunastu procent widowni.

Zapytany przez Wirtualnemedia.pl o jesienne nowości, prezes TVP odpowiedział: "Nowości jest mniej, co wynika z jubileuszu 70-lecia TVP, który zajmie miejsce w październiku i listopadzie i z mundialu, który trwać będzie od końca jesieni".

Jacek Kurski: 70 lat TVP i pomoc Ukrainie

"Przez kilka tygodni była to najchętniej oglądana telewizja w Polsce" - powiedział. Odpowiedzią TVP na dramat na wschodzie była również szybka organizacja koncertów charytatywnych na rzecz Ukrainy oraz emisja programów skierowanych do Ukraińców. "Podczas jednego z koncertów zebraliśmy 5 milionów złotych na pomoc Ukraińcom" - dodał Kurski.

Reklama

Prezes TVP przypomniał, że jesienna ramówka ma wyjątkowy charakter ze względu na obchodzoną w tym czasie 70. rocznicę powstania Telewizji Polskiej. 18 października w Teatrze Wielkim odbędzie się gala podsumowująca tę rocznicę. Z tej okazji w Teatrze Telewizji pojawi się także nowa adaptacja komedii "Apollo z Bellac" francuskiego dramaturga Jeana Giraudoux, która była pierwszym spektaklem, którego nagranie dotrwało do naszych czasów. Podobnie jak w 1958 r. sztuka zostanie odegrana "na żywo" w studiu telewizyjnym. Podczas środowej prezentacji zaprezentowano także spoty promujące 70. rocznicę powstania telewizji, w których można zobaczyć współczesne i dawne gwiazdy TVP, między innymi Kabaret Starszych Panów. "To siedemdziesięciolecie oznacza otwarcie nowego dynamicznego rozdziału nadawcy publicznego" - podkreślił Jacek Kurski.

Telewizja Polska planuje włączenie się w obchodzony w tym roku Rok Romantyzmu. W ramach dwusetnej rocznicy polskiego romantyzmu w Teatrze Telewizji swoją premierę będą miały klasyczne dzieła polskich wieszczów - "Kordian", "Konrad Wallenrod", a także m.in. komedia "Rewolwer" Aleksandra Fredry.

TVP jesienią 2022: Wracają seriale i programy

W jesiennej ramówce pojawi się kilka programów muzycznych. Na antenę powraca talent-show "The Voice of Poland", który emitowany będzie w Dwójce w sobotnie wieczory. W tym samym kanale po dziesięciu latach powróci teleturniej muzyczny "Tak to leciało!". Widzowie będą mogli zobaczyć show w niedziele o godz. 16.15, od 4 września. 

Widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć piąty sezon "Wojennych dziewczyn", rozgrywający się wiosną i latem roku 1943. Do TVP powrócą o lat znane serialne, m.in. "Ojciec Mateusz", "Klan", "Leśniczówka", "Na sygnale", "Komisarz Alex", "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe". Do ramówki Jedynki z premierowymi odcinkami wrócą teleturnieje "Jaka to melodia?" i "Jeden z dziesięciu", a do ramówki Dwójki - "Koło fortuny", "Postaw na milion" i "Va Banque". W jesiennej ofercie Telewizji Polskiej pojawi się także kolejna edycja programu "Rolnik szuka żony". W kinach swoją premierę będzie miał wyprodukowany przez TVP film dokumentalny "Ania" poświęcony przedwcześnie zmarłej aktorce Annie Przybylskiej.

Jacek Kurski: Pozycja numer "3"

Jak zauważył prezes TVP, szczególną popularnością wśród widzów będą cieszyły się mecze mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze, do których wyłączne prawa posiada TVP, oraz mundialu siatkarzy. Podczas prezentacji ramówki prezes TVP po raz pierwszy poinformował, że w Telewizji Polskiej pojawią się mecze hiszpańskiego Pucharu Króla. Jak dodał, oznacza to, że w każdym polskim domu będzie można oglądać występy Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony.

Jesienią swoją działalność rozpocznie kanał tematyczny TVP Nauka. Jego stałe nadawanie rozpocznie się w październiku, gdy zostaną ogłoszeni tegoroczni laureaci Nagroda Nobla. Kanał TVP Nauka rozpoczął swoją publiczną działalność w internecie 12 sierpnia, gdy transmitowano "Noc Perseidów" z Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach.

Za około dwa miesiące zostaną zaprezentowane zostanie także nowe logo TVP. Prezes TVP zapowiedział także uruchomienie nowej platformy streamingowej, a już od połowy września przez pięć godzin dziennie na antenie TVP3 Info będzie nadawało wspólne pasmo informacyjne ośrodków regionalnych pod nazwą TVP3 Info. Premiera tego pasma będzie miała miejsce przy okazji otwarcia kanału morskiego na Mierzei Wiślanej.

Dodał, że wzmocnienie informacyjnego charakteru Trójki ma szczególne znaczenie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Prezes TVP zapowiedział także dalsze starania o umieszczenie TVP3 na pozycji numer "3" u wszystkich nadawców kablowych i satelitarnych.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: TVP | ramówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy