Serialowi aktorzy, którzy odebrali sobie życie

Niespełniona miłość, depresja, schizofrenia, uzależnienie od alkoholu, problemy z prawem... Ci serialowi aktorzy aktorzy popełnili samobójstwo!

Jacek Zejdler: Samobójstwo z powodu niespełnionej miłości

Przed Tolkiem Bananem zagrał w "Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa". Był młodym, dobrze zapowiadającym się aktorem, jednak nie zrobił kariery. W wieku 25 lat zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Miał popełnić samobójstwo z powodu niespełnionej miłości. Paradoksem jest fakt, że aktor w filmie "Wesela nie będzie" zagrał samobójcę, którego odratowano po kolejnej próbie odebrania sobie życia...

Okoliczności śmierci Jacka tak naprawdę nigdy nie zostały do końca wyjaśnione. Plotkowało się, że pomogła mu SB... Wszystko wskazuje jednak na to, że w noc sylwestrową 1979/1980 popełnił samobójstwo, bo nie mógł pogodzić się z kolejnym osobistym niepowodzeniem i utratą pracy w teatrze. Znaleziono go 2 stycznia 1980 roku w mieszkaniu, które wynajmował, leżącego w śpiworze przy otwartym piekarniku.

Reklama

"Zapukała do mnie sprzątaczka. 'Ten pani młody przyjaciel aktor nie otwiera drzwi, a tam czuć gaz' - mówi. Telefon na milicję i do pogotowia gazowego (...) Nigdy nie zapomnę tego widoku" - wspomina na łamach "Retro" Wanda Wieszczycka, aktorka i koleżanka Zejdlera.

Edward Żentara: Autodestrukcja jak u Stachury

Pamiętamy go z ról w filmach "Siekierezada", "Karate po polsku", "Łuk Erosa", "Życie za życie" i serialach "Fala zbrodni" czy "Pierwsza miłość".  W ostatnich latach życie pełnił obowiązki dyrektora Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W 1992 roku w dokumentalnym filmie "Literatura Niepokorna", poświęconym Edwardowi Stachurze, aktor wyznał, że wiele łączy go z poetą, który w 1979 roku popełnił samobójstwo. "W filmie 'Siekierezada' jestem postacią melancholijną, nastawioną do życia na 'NIE'. Ja sam mam dużo z tego... Mam nadzieję, że nie dojdzie do autodestrukcji, jak w przypadku Stachury, ale jest wiele rzeczy, które nas łączą" - wyznał aktor.

Śmierć Edwarda Żentary wstrząsnęła środowiskiem. 25 maja 2011 roku aktora znaleziono martwego w jego mieszkaniu w Tarnowie. Według ustaleń małopolskiej policji, dyrektor tarnowskiego teatru popełnił samobójstwo. Zostawił list, w którym tłumaczył swoje postępowanie. Miał 55 lat.

"Rzadko bywam zadowolony ze swojej pracy. Nawet gdy odnosiłem sukcesy zawodowe, ciągle narzekałem. A potem stało się coś dziwnego: nadeszły lata chudsze, mniej grałem lecz - ku mojemu zdziwieniu - nie zdołowałem się, tylko zacząłem myśleć pozytywnie" - przyznał Edward Żentara w 2009 roku, dwa lata przed samobójczą śmiercią.

Aleksander Bielawski: Popełnił samobójstwo, skacząc z okna

W 2012 roku na swoje życie targnął się rosyjski aktor Aleksander Bielawski, który w serialu "Czterej pancerni i pies" zagrał kapitana Pawłowa.. Jego ciało znaleziono na ulicy przed domem, w którym mieszkał. Popełnił samobójstwo, rzucając się z okna. Miał 80 lat. 

Bielawski zagrał w ponad 100 filmach fabularnych i serialach telewizyjnych.

Sławę przyniosły mu role Saszy w komedii Eldara Riazanowa "Ironia losu" (1975, w Polsce rozpowszechnianej jako ""Szczęśliwego Nowego Roku") i Foksa w serialu kryminalnym Stanisława Goworuchina "Gdzie jest czarny kot?" (1979), w którym wystąpił u boku Włodzimierza Wysockiego.

Kilkakrotnie zagrał w polskich filmach - m.in. kapitana Pawłowa w serialu "Czterej pancerni i pies" (1970) w reżyserii Konrada Nałęckiego, Wowę w "Przerwanym locie" (1964) Leonarda Buczkowskiego i partyzanta Saszę w "Dniu oczyszczenia" (1969) Jerzego Passendorfera.

Od kilku lat ciężko chorował. Przeszedł zawał serca i wylew krwi do mózgu.

Isaac Kappy: Skoczył z mostu nad autostradą

Amerykański aktor Isaac Kappy, który zagrał małe role w "Terminatorze - Ocalenie", "Thorze" oraz serialu "Breaking Bad", popełnił samobójstwo w 2019 roku. Miał 42 lata.

Kappy skoczył z mostu nad autostradą w Bellmont w stanie Arizona. Jego próbie samobójczej próbowali przeszkodzić przypadkowi przechodnie, nie udało się im jednak powstrzymać aktora.

Po skoku Kappy uderzył w jadącego Forda Pickupa. Zginął na miejscu. Poza nim nikt inny nie został poszkodowany.

O aktorze zrobiło się głośno w 2018 roku za sprawą jego ataków na znanych celebrytów. Nękał on Paris Hilton, a podczas jednego ze spotkań miał ją dusić.

Dziedziczka fortuny hotelarskiego imperium wystąpiła o zakaz zbliżania się. Podobnie uczynił Seth Green, który był częstą ofiara plotek rozsiewanych przez Kappy'ego.

Zmarły aktor zamieścił także wideo w internecie, w którym oskarżał czołowych ludzi Hollywood (między innymi Toma Hanksa i Stevena Spielberga) o pedofilię. Żadne z jego oskarżeń nie okazało się prawdą.

Stan Kirsch: Gwiazdor serialu "Nieśmiertelny" powiesił się

Amerykański aktor Stan Kirsch, najbardziej znany z roli w serialu "Nieśmiertelny", popełnił samobójstwo w 2020 roku. Miał 51 lat. Według medialnych doniesień aktor powiesił się.

Stan Kirsch był znany przede wszystkim z jednej z głównych ról w popularnym serialu "Nieśmiertelny" (1992-1998).

Aktor miał również na koncie role w takich telewizyjnych produkcjach, jak "Sprawy rodzinne", "Szpital miejski", "Jag - Wojskowe Biuro Śledcze".

Zagrał także w jednym odcinku serialu "Przyjaciele" - wcielił się w chłopaka Moniki Geller (Courteney Cox).

Hagen Mills: Zanim odebrał sobie życie, postrzelił matkę swojego dziecka

Hagen Mills, którego można było oglądać m.in. w serialach "Baskets" oraz "Swedish Dicks", popełnił samobójstwo w 2020 roku w swoim domu w Mayfield w stanie Kentucky. Zanim odebrał sobie życie, strzelił do matki swojej czteroletniej córeczki Mili.

Kiedy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, zastali 34-letnią partnerkę aktorka Ericę Price, która miała rany postrzałowe na ramieniu i klatce piersiowej. Powiedziała policjantom, że Mills najpierw strzelił do niej, a potem popełnił samobójstwo. Jego śmierć została potwierdzona na miejscu. Price została przewieziona do szpitala.

Według informacji podanych przez portal "Daily Mail", kilka miesięcy przed samobójstwem  Mills został aresztowany z zarzutami porwania, gwałtu pierwszego stopnia, sodomii oraz posiadania metamfetaminy. Dwa tygodnie przed śmiercią  został wypuszczony z aresztu za poręczeniem majątkowym. Na koncie aktora były już wcześniejsze aresztowania za napaść i jazdę pod wpływem alkoholu.

Wcześniejszą ofiarą Millsa była kobieta, którą siłą zabrał do swojego mieszkania. Tam gwałcił ją i przetrzymywał przez kilka godzin. Uderzył ją również kolbą pistoletu raniąc jej wargi. Kobiecie udało się uciec, gdy jej oprawca zasnął.

Peter Robbins: Cierpiał na schizofrenię

Był pierwszą osobą, która użyczała głosu postaci legendarnego Charliego Browna w kilku telewizyjnych odcinkach specjalnych związanych z komiksowymi "Fistaszkami". 65-letni Peter Robbins popełnił samobójstwo w styczniu 2022.

Peter Robbins po raz pierwszy dubbingował postać Charliego Browna w 1963 roku. Miał wtedy 9 lat i było to na użytek dokumentu poświęconego twórcy "Fistaszków" - Charlesowi M. Schulzowi. Później można było usłyszeć Robbinsa w kilku kolejnych produkcjach związanych z "Fistaszkami", a także w kinowym filmie "Charlie Brown i jego kompania", który został nominowany do Oscara w kategorii "najlepsza piosenka".

Robbins użyczał głosu Charliego Browna do 14. roku życia, kiedy to został zastąpiony przez młodszego aktora. Wystąpił jednak jeszcze w kilku programach zrealizowanych z okazji okrągłych rocznic. Robbinsa można było również zobaczyć w kilku serialach telewizyjnych, w tym "My Three Sons", który w 1972 roku był jego ostatnim ekranowym występem.

Jak przypominał portal Variety, po zakończeniu kariery Robbins zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i problemami psychicznymi. Przyznał, że cierpi na zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz schizofrenię paranoidalną. W 2015 roku został skazany na cztery lata i osiem miesięcy więzienia za wysyłanie listów z groźbami do kilku osób. 

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 lub 116 111 lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy