Polska branża filmów dla dorosłych? Nowy serial wzbudzi kontrowersje

Już w czerwcu wystartuje w Polsce Max, który zastąpi znany z naszego rynku serwis HBO Max. To ma być prawdziwe wejście smoka, ponieważ platforma pracuje aż nad dziesięcioma nowymi serialami. Jednym z nich ma być produkcja o rodzimej branży filmów dla dorosłych.

Max w Polsce: Co nas czeka?

Max łączy w sobie oferty HBO Max i Discovery+ i w USA funkcjonuje już od zeszłego roku. "Jest jedynym [serwisem - przyp. red.], który trzeba oglądać" - powiedział podczas prezentacji platformy szef Warner Bros. Discovery David Zaslav.

Jednym z głównych argumentów zmiany nazwy była chęć dotarcia do szerszego grona odbiorców. Jej uproszczenie ma ułatwić pozyskanie nowych widzów. Usunięcie członu HBO z nazwy ma przyciągnąć przede wszystkim młodsze osoby, które do tej pory mogły kojarzyć serwis z serialami przeznaczonymi dla starszej widowni. Platforma ma ponadto oferować znacznie więcej różnorodnych treści.

Reklama

To właśnie tym Max przede wszystkim różni się od HBO Max. Platforma zawiera wszystkie produkcje sygnowane logo poprzednika, kinowe hity Warnera, ale także całą bibliotekę Discovery+, a w jej ofercie znajdą się nawet transmisje sportowe na żywo.

"Start platformy Max to największy launch produktu w historii Warner Bros. Discovery. W Polsce będzie to największe wydarzenie branży medialnej i rozrywkowej w 2024 roku" - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski z Warner Bros. Discovery. - "Obecne funkcje oraz możliwości, które oferuje Max w USA to dobry prognostyk tego, czego możemy spodziewać się w Europie. Platforma będzie miała globalny charakter oraz światowej klasy megahity, ale także mocne produkcje lokalne".

Powstaje polski serial o branży filmów dla dorosłych

I właśnie nad tym ostatnimi pracuje obecnie polski oddział Max. W przygotowaniu ma być aż dziesięć oryginalnych produkcji. Jedną z nich jest rodzimy serial o branży filmów dla dorosłych.

"Niedługo mają rozpocząć się zdjęcia do jednego z pierwszych polskich seriali oryginalnych serwisu streamingowego Max. Nowa produkcja Max Original będzie opowiadała o kulisach branży filmów dla dorosłych w latach 80. i 90. i jest inspirowana prawdziwą historią" - poinformowało portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Warner Bros. Discovery.

O produkcji jako pierwszy napisał Filmweb, który zdradził, że zdjęcia mają się rozpocząć wkrótce, a w obsadzie znajdą się polscy i zagraniczni aktorzy.

Kolejnym z projektów Max ma być drugi sezon niezwykle chwalonego serialu "Odwilż". Opowiadał będzie o dalszych losach trzydziestokilkuletniej policjantki Katarzyny Zawiei. W główną rolę ponownie wcieli się Katarzyna Wajda.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy