Pogrzeb Krzysztofa Jaślara. Kto przyszedł go pożegnać?

W czwartek odbył się pogrzeb Krzysztofa Jaślara, współzałożyciela Kabaretu Tey, autora tekstów i reżysera. W ceremonii uczestniczyła rodzina, przyjaciele i współpracownicy zmarłego. Pojawili się m.in. Zenon Laskowik, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Pakosińska, Zbigniew Zamachowski czy Natalia Kukulska.

Uroczystość pożegnalna Krzysztofa Jaślara odbyła się w Dużej Sali Pożegnań Domu Pogrzebowego "Służew" w Warszawie. Pogrzeb miał charakter świecki.

Zenon Laskowik kilka dni temu informując o szczegółach pochówku, prosił o uszanowanie woli zmarłego oraz jego rodziny. "Przykro, ale musimy to napisać: prosimy, żeby nie wyrażać swoich przemyśleń na temat miejsca i sposobu pochówku zmarłego. Proszę o uszanowanie woli Krzysztofa i Jego rodziny" - napisał artysta na Facebooku.

Krzysztof Jaślar: Był współtwórcą Kabaretu Tey

Krzysztof Jaślar urodził się w Bytomiu. W 1966 r. ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu, a następnie studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na początku lat 70.

Reklama

Zenon Laskowik zaproponował mu założenie w Poznaniu zawodowego Kabaretu Tey. Pierwszy występ kabaretu odbył się 17 września 1971 r. w sali przy ulicy Masztalarskiej w Poznaniu. W 1973 r. kabaret został wyróżniony m.in. "Złotą Szpilką" oraz nagrodą Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1974 r. Jaślar odszedł z kabaretu Tey ze względu na problemy z cenzurą oraz interwencjami Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Były cenzor Tomasz Strzyżewski w "Wielkiej księdze cenzury PRL w dokumentach" opublikował notkę informacyjną nr 16/74 Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk z wytycznymi dla cenzorów: "Ze względu na szkodliwość polityczną utworów Krzysztofa Jaślara (jednego z autorów poznańskiego kabaretu Tey) nie należy dopuszczać do żadnych publikacji tego autora".

Jaślar rozpoczął pracę w redakcji rozrywki poznańskiego ośrodka telewizyjnego. Ukończył podyplomowe studia dziennikarskie. Od 1977 r. wraz z Zenonem Laskowikiem zrealizował programy dla telewizji: "Narodziny gwiazdy" (1977), "Śpiew, balet, piosenka" (1978), "S tyłu sklepu" (1980) i "Na granicy" (1980-1981). Zdał egzamin na reżysera. Brał udział w realizacji spektakli teatralnych i imprez m.in. festiwali. W 1992 r. wydał książkę "Kabaret Tey 1971-1989 Teksty, wspomnienia, pomówienia".

W 2002 r. na II Festiwalu Dobrego Humoru zdobył nagrodę dla programu rozrywkowego "Herbatka u Tadka".

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy