Nowa platforma streamingowa w Polsce. Kiedy premiera?

Polska będzie jednym z kilku europejskich krajów, w których nowy serwis streamingowy Max zastąpi HBO Max. To ma być jedno z największych wydarzeń w branży medialnej w 2024 roku.

HBO ostatnio specjalizuje się przede wszystkim w rebrandingu. Krótko po tym, jak HBO GO zamieniło się w HBO Max, zarząd Warner Bros. Discovery ogłosił, że miejsce tego ostatniego wkrótce zajmie Max. Platforma ta łączy w sobie oferty HBO Max i Discovery+ i w USA funkcjonuje już od maja 2023 roku.

"Max jest jedynym [serwisem - przyp. red.], który trzeba oglądać" - powiedział podczas prezentacji platformy szef Warner Bros. Discovery David Zaslav.

Reklama

Max zastąpi HBO Max. Co wiemy o nowej platformie?

Max wystartował w Stanach Zjednoczonych 23 maja. Wszyscy dotychczasowi abonenci HBO Max otrzymali automatyczny dostęp do serwisu Max. Ponadto zachowali swoje profile, historię oglądania i listę do obejrzenia.

Jednym z głównych argumentów zmiany nazwy była chęć dotarcia do szerszego grona odbiorców. Jej uproszczenie ma ułatwić pozyskanie nowych widzów. Usunięcie członu HBO z nazwy ma przyciągnąć przede wszystkim młodsze osoby, które do tej pory mogły kojarzyć serwis z serialami przeznaczonymi dla starszej widowni. Platforma ma ponadto oferować znacznie więcej różnorodnych treści.

To właśnie tym Max przede wszystkim różni się od HBO Max. Platforma zawiera wszystkie produkcje sygnowane logo poprzednika, kinowe hity Warnera, ale także całą bibliotekę Discovery+, a w jej ofercie znajdą się nawet transmisje sportowe na żywo.

"Zakres tematyczny treści jest ogromny, a my umożliwimy klientom znalezienie tych treści w jednym miejscu. Widzom coraz częściej zależy na szerokim wyborze różnych gatunków produkcji. Streaming to naturalne poszerzenie naszej dystrybucji" - stwierdziła Hooper Rosa, dyrektor ds. streamingu Warner Bros. Discovery.

Kiedy Max pojawi się w Polsce?

A kiedy Max zawita do Polski? Nasz kraj będzie jednym z największych rynków, na jakich platforma pojawi się już wiosną. Będzie również wprowadzany w takich krajach, jak: Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Hiszpania, Portugalia, Andora, Holandia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. Nieco później Max zadebiutuje we Francji i Belgii.

"Start platformy Max to największy launch produktu w historii Warner Bros. Discovery. W Polsce będzie to największe wydarzenie branży medialnej i rozrywkowej w 2024 roku" - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski z Warner Bros. Discovery. - "Obecne funkcje oraz możliwości, które oferuje Max w USA to dobry prognostyk tego, czego możemy spodziewać się w Europie. Platforma będzie miała globalny charakter oraz światowej klasy megahity, ale także mocne produkcje lokalne".

"Max jako unikatowa platforma uzupełni kompleksową ofertę streamingową Warner Bros. Discovery, która zapewnia widzom i odbiorcom ogromny wybór treści oraz formy, w jakiej chcą oglądać swoje ulubione filmy, seriale czy programy. Oferta nowej platformy w Polsce będzie bezkonkurencyjna pod względem contentowym - dzięki jedynej na rynku bibliotece łączącej największe globalne hity i lokalne produkcje premium - a jednocześnie bardzo konkurencyjna pod względem cenowym" - dodał.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy