Reklama

"NoPoFo": Parodia skandynawskich kryminałów od legend kina

Filmy z serii "Naga broń" oraz "Czy leci z nami pilot" na stałe wpisały się do historii kina. Twórcy tych legendarnych produkcji pracują właśnie nad nowym projektem. Będzie to serial "NoPoFo". David Zucker i Pat Proft w swoim nowym dziele sparodiują skandynawskie seriale kryminalne.

David Zucker i Pat Proft znowu razem

David Zucker i Pat Proft, którzy stworzyli dla kina takie arcydzieła komedii jak "Czy leci z nami pilot?" i "Naga broń", zostali producentami wykonawczymi serialu zatytułowanego "NoPoFo". Według zapowiedzi, ta realizowana przez fińską firmę Ikkas’ Creative Studio produkcja będzie parodią popularnych skandynawskich kryminałów.

Jak informuje portal "Variety", serial "NoPoFo" będzie liczył dziesięć odcinków i opowie historię trójki członków elitarnego oddziału Nordic Police Force. Zostają oni oddelegowani do rozwiązania skomplikowanych zagadek kryminalnych, z których słyną skandynawscy przestępcy. Każdy z półgodzinnych odcinków umiejscowiony zostanie w innym skandynawskim kraju, a drugoplanowa obsada będzie się zmieniać w każdym odcinku. 

Reklama

Wśród postaci pojawi się między innymi seryjny morderca, który zabija jedynie członków słabych zespołów heavy metalowych. A także instagramowy zabójca, który rzeźbi lodowe podobizny swoich ofiar.

Ten gatunek to prawdziwy dar dla parodii

Autorami scenariusza serialu "NoFoPo" są fińscy standuperzy: Mika Eirtovaara i Riku Suokas. W pisaniu scenariusza pomógł im także Heikki Syrja ("Koskinen"). Współproducentem serialu jest BBC Studios Nordics. "Współpraca z legendarnymi bohaterami komedii - Davidem Zuckerem i Patem Proftem - była dla nas zaszczytem. Przez ostatni rok tworzyliśmy serial, który będzie nowym spojrzeniem na gatunek Nordic Noir. Ten gatunek to prawdziwy dar dla parodii. Są fantastyczne zbrodnie i wysoki współczynnik zagłady. Jedyną zagadką jest dla mnie to, dlaczego tak długo trwało, aż ktoś dostrzegł w nim komediowy potencjał" - mówi jeden z twórców serialu, producent Ilkka Hynninen.

Zadowolony z wpółpracy z fińskimi artystami jest Pat Proft. "Wspaniale się współpracowało ze scenarzystami i producentami, którzy potrafili zamienić skandynawski kryminał w znakomitą komedię. Hynninen i jego ekipa to spełnieni profesjonaliści, a bycie częścią +NoPoFo+ i okropnych, rytualnych morderstw popełnionych przez nordyckich psychopatów przypominało mi moją rodzinę" - powiedział. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL