Nie żyje Przemysław Janowski, wydawca TVN24. "Tata, mąż, dobry człowiek"

Zmarł Przemysław Janowski, wieloletni wydawca TVN24. Miał zaledwie 43 lata. We wzruszających słowach wspominają go przyjaciele z pracy.

Przemysław Janowski związany był z TVN od dwudziestu lat. Początkowo był redaktorem, a następnie wydawcą "Dnia na żywo". Ostatnio pracował jako wydawca anteny pasma porannego.

Zaangażowany był ponadto w najważniejsze projekty TVN24 w czasie pandemii oraz programy specjalne po ataku Rosji na Ukrainę. Odpowiedzialny był również za całodzienną relację z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zmarł Przemysław Janowski. Wzruszające słowa kolegów z TVN24

"Odszedł niespodziewanie. Nie tak miało być. Bo według planu, zgodnie z grafikiem, Przemek powinien był wydać dla państwa dzisiejszy poranek, dzisiejsze 'Wstajesz i wiesz'" - piszą o Janowskim koledzy z redakcji.

Reklama

"Zbudował swój autorytet spokojem, życzliwą komunikacją i tym czujnym, uważnym spojrzeniem. Pozostanie dla nas wzorem odpowiedzialnego wydawcy newsowego, był powściągliwy i oszczędny w słowach, ale jak już się zapalił do tematu czy projektu, to z błyskiem w oku i entuzjazmem, konsekwentnie go realizował. Przez te niemal 20 lat wszyscy mogliśmy zaznać jego otwartości i uważności, a niektórzy od wielu lat także jego przyjaźni. Wspólnie tworzyliśmy pasma i programy, wzajemnie od siebie uczyliśmy się telewizyjnego fachu" - wspomina go Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.

"Pracowałam z Przemkiem przez kilka ładnych lat przy "Wstajesz i wiesz". Zapamiętam go jako człowieka nie tylko niezwykle kompetentnego i spokojnego, ale przede wszystkim zupełnie bezkonfliktowego. Kiedy nerwy puszczały nam wszystkim, on jedyny potrafił zachować spokój i działać racjonalnie, pod największą nawet presją" - to z kolei słowa Olgi Samsonowicz.

"Zaj... ziom, Wydawca Anteny, Tata, Mąż, Dobry Człowiek. Bardzo smutno" - pisze na Instagramie Wojciech Bojanowski.

Pogrzeb Przemysława Janowskiego odbędzie się 28 września na cmentarzu na warszawskiej Sadybie.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy