Nie żyje Leszek Pniaczek. Aktor miał zaledwie 59 lat

W wieku 59 lat zmarł Leszek Pniaczek. Informację o śmierci aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Telewidzowie znali go z cyklu "Spotkanie z balladą" czy z popularnych seriali. Wystąpił m. in. w "Klanie".

Nie żyje Leszek Pniaczek

Leszek Pniaczek nie żyje. Aktor, któremu popularność i sympatię widzów przyniosły m. in. występy w telewizyjnym cyklu "Spotkanie z balladą", a także reżyser, zmarł w wieku 59 lat. O śmierci Leszka Pniaczka poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł aktor, reżyser - Leszek Pniaczek. Miał 59 lat. Aktor scen teatrów krakowskich, wieloletni dyrektor Domu Kultury w Dobczycach, instruktor teatralny, założyciel Teatru im. Kard. Karola Wojtyły w Myślenicach i niezapomniany Toporek ze "Spotkań z balladą"- przekazano.

Reklama

Leszek Pniaczek: Kim był?

Leszek Pniaczek urodził się 18 marca 1964 roku w Myślenicach. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. W tym samym roku dołączył do zespołu krakowskiego Teatru Bagatela. Na jego deskach występował do 1990 roku. Później, w latach 1995-1998, można było oglądać go w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie.

Jako aktor występował także przed kamerą. Popularność przyniosła mu rola Toporka w programie "Spotkanie z balladą". Grał też w Teatrze Telewizji: w spektaklach "Ryszard III" czy "Gelsomino w Krainie Kłamczuchów". Na swoim koncie miał również role w serialach "Opowieść o Józefie Szwejku i jego drodze na front", "Klan" i "Majka".

Pniaczek był ponadto wieloletnim dyrektorem Domu Kultury w Dobczycach, reżyserem i instruktorem teatralnym, a także założycielem i dyrektorem powstałego w 2008 roku Teatru im. Kardynała Karola Wojtyły w Myślenicach.

Autor: Maria Staroń

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy