Nie żyje Hanna Gucwińska. Zmarła w wieku 91 lat

Hanna Gucwińska zmarła w wieku 91 lat. Była zootechnikiem i osobowością telewizyjną. Tworzony razem z mężem Antonim, program "Z kamerą wśród zwierząt", oglądały miliony Polaków.

Hanna Gucwińska nie żyje

Hanna Gucwińska zmarła w wieku 91 lat. Informację przekazał w niedzielę wieczorem prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. "Zmarła Hanna Gucwińska - wieloletnia legendarna dyrektorka @zoowroclaw razem z mężem Antonim Gucwińskim (zmarłym w 2021 roku). Przez lata program 'Z kamerą wśród zwierząt', który prowadziła, uczył nas wrażliwości wobec naszych 'braci mniejszych'. Będzie nam jej ogromnie brakować" - napisał na platformie X.

"Z kamerą wśród zwierząt"

Gucwińska była zootechnikiem i osobowością telewizyjną. W 1962 roku wyszła za mąż za Antoniego Gucwińskiego. Małżonkowie razem pracowali Miejskim Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Hanna Gucwińska pełniła tam funkcje dyrektorskie.

Reklama

Małżonkowie zyskali rozpoznawalność dzięki programowi "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadzili od 1971 do 2001 roku. Szczyt popularności programu przypadał na lata 80. Doczekał się on ponad 750 odcinków. Od 1994 do 2003 roku małżeństwo Gucwińskich prowadziło także serię "Znajomi z ZOO", która była emitowana na lokalnych kanałach TVP.  

"Każdy odcinek był dla nas świętem, wielkim przeżyciem. Mimo że występowaliśmy na żywo, nigdy nie robiliśmy prób, bo zachowań zwierząt nie da się przewidzieć" - przyznali w jednym z wywiadów Hanna i Antoni Gucwińscy.

"Simona Kossak": Olga Bołądź jako Hanna Gucwińska! Kto zagrał jej męża?

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy