Najbardziej przerażający atak hakerski na telewizję? Nagle pojawiła się postać w masce

Najbardziej przerażające włamanie do amerykańskiej telewizji i przejęcie sygnału miało miejsce w 1987 roku i nadal pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych spraw w Stanach Zjednoczonych. Co wydarzyło się 35 lat temu w stacji telewizyjnej w Chicago?

Haker w masce Maxa Headrooma przejął transmisję w amerykańskiej telewizji

WGN-TV i WTTW to dwie stacje telewizyjne z Chicago, których sygnał został przejęty przez nieznaną osobę w masce Maxa Headrooma i okularach przeciwsłonecznych. Dziwaczny incydent miał miejsce dwukrotnie w ciągu zaledwie trzech godzin.

22 listopada 1987 r. haker włamał się do telewizji WGN-TV w Chicago w stanie Illinois. Nagranie z tego incydentu jest niezwykle przerażające, a słowa wypowiadane przez postać nie mają prawie żadnego sensu. Pierwsza transmisja trwała 30 sekund, zanim inżynierom udało się obniżyć częstotliwość. Drugi atak nastąpił dwie godziny później podczas emisji serialu "Doktor Who".

Reklama

Postać w masce mówiła następujące zdania: "Tak, myślę, że jestem lepszy niż Chuck Swirsky. Cholerny liberał. O Jezu", "Złap falę! Twoja miłość zanika", "O nie, idą po mnie".

W pewnym momencie widzowie mogli zobaczyć dwie postacie: jedna bijąca drugą klapką na muchy. Transmisję udało się zdjąć po niespełna dwóch minutach. W tamtym czasie wiele osób uważało, że włamywaczem mógł być były pracownik, żywiący urazę do stacji, ale ponieważ zhakowano drugą transmisję na osobnym kanale telewizyjnym – ten pomysł może się nie sprawdzić.

Dochodzenie przeprowadzone przez Federalną Komisję Łączności nie pozwoliło na znalezienie osób odpowiedzialnych za incydent i pomimo wielu nieoficjalnych dochodzeń i spekulacji w ciągu następnych dziesięcioleci, sprawcy nie zostali zidentyfikowani.

Atak hakerski na telewizję Chicago. Internauci komentują

Komentując niesławne nagranie, serwis "Unilad" cytuje teorie internautów: 

Inny dodał, że to wydarzenie zdefiniowało jego dzieciństwo. 

Sprawa występu włamywacza w amerykańskiej telewizji do dziś pozostaje nierozwiązana i z pewnością u wielu osób, oglądających wówczas wspomniane kanały, wzbudza spory niepokój.

Czytaj więcej: Koniec wróżek w TVN. "Noc magii" znika z ramówki

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy