"Milionerzy": To już 25 lat. Co w odcinku specjalnym?

Ten popularny teleturniej widzowie oglądają już od pół wieku! 3 października - dokładnie w 25. rocznicę swego powstania - stacja TVN wyemituje specjalny odcinek "Milionerów". Co wydarzy się tym razem? Kto będzie odpowiadał na pytania zadane przez Huberta Urbańskiego? Sprawdźcie!

Odcinek specjalny "Milionerów"

W poniedziałek, 3 października, stacja TVN wyemituje specjalny odcinek teleturnieju "Milionerzy". Podczas nagrania programu prowadzący Hubert Urbański trudne zadawał dwóm drużynom gwiazd.

W pierwszym zespole na pytania odpowiadali nowi prowadzący "Dzień dobry TVN", czyli Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński. Drugi team tworzyli znawcy sztuki kulinarnej: Michel Moran - znakomity szef kuchni i juror "MasterChefa" oraz Tomasz Jakubiak - kucharz, gospodarz programów kulinarnych oraz juror "MasterChefa Juniora".

Reklama

Walka była zacięta, w ruch poszły koła ratunkowe i telefony do przyjaciela. Najważniejszy był jednak cel - wygrana zasili konto Fundacji TVN. Zostanie przeznaczona na realizację najważniejszego projektu fundacji - budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Niedawno, podczas Balu Nocy Letniej, Fundacji TVN udało się zebrać na ten projekt blisko 5 mln złotych.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży, we współpracy z Instytutem "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", został zainicjowany w 2020 roku. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 roku.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tysiącom pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Każdy może wesprzeć projekt budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356.

"Milionerzy": Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych!

Przypomnijmy, że niedawno w programie "Milionerzy" padło pytanie za milion złotych. Tomasz Orzechowski z Łodzi poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania, a Hubert Urbański kolejny raz wręczył czek na milion złotych.

To piąta wygrana w polskiej edycji popularnego teleturnieju. Ostatnia główna wygrana w "Milionerach" padła we wrześniu 2021 roku.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama