Marta Kielczyk w "Wiadomościach". "Płaczę nad nią"

Marta Kielczyk jest jedną z osób, które prowadzą obecnie główne wydanie "Wiadomości". Dawni koledzy nie mogą uwierzyć, że zdecydowała się związać z TVP. "Jestem zdziwiony, że tak pokierowała swoją karierą" - powiedział Dariusz Łukawski, który był jej przełożonym, gdy prowadziła "Panoramę".

Byli współpracownicy Marty Kielczyk nie kryją zdumienia, że zdecydowała się przyjąć propozycję prowadzenia głównego wydania "Wiadomości".

"Jak jej nie wstyd? A była taką fajną dziewczyną. Totalna kompromitacja" - wyznał dziennikarz Polskiego Radia w rozmowie z portalem wirtualnemedia. 

"Płaczę nad nią" - zapewnił były kolega Marty Kielczyk z telewizji. - "Jak zobaczyłem, co robi i jak tam wygląda, to zastanawiam, co się z nią stało. To nie jest Marta!".

"Jestem zaskoczony, że stała się twarzą tej telewizji" - stwierdził inny.

Reklama

"Osoba o wielkim potencjale, który został zmarnowany w służbie propagandy jednej partii" - powiedział były prowadzący "Panoramy".

"Jestem zdziwiony, że tak pokierowała swoją karierą, bo ma wszelkie możliwości, by pójść inną drogą" - podsumował Dariusz Łukawski, który był jej przełożonym, gdy prowadziła "Panoramę".

Marta Kielczyk w "Wiadomościach" TVP1

Przypomnijmy, że Marta Kielczyk przeszła z "Panoramy" do "Wiadomości", gdy na stanowisku prezesa TVP Jacka Kurskiego zastąpił Mateusz Matyszkowicz. Dziennikarka zadebiutowała jako prowadząca główne wydanie "Wiadomości" na początku października 2022 roku.

Kim jest Marta Kielczyk?

Marta Kielczyk ma 49 lat i pochodzi z Siedlec. Ukończyła Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Szkołę Główną Handlową w Warszawie

Swą dziennikarską karierę zaczęła w radiu - pracowała w Radiu Kolor, w radiowej Jedynce - prowadziła "Sygnały Dnia" i "Lato z Radiem" oraz w Tok FM. Z przerwami pracowała tam do 2012 roku.

W 1999 roku wygrała casting na prezenterkę "Panoramy". Portal Wirtulanemedia.pl przypomina jej słowa związane z tym wydarzeniem: "Usłyszałam jak Marcin Zimoch ogłasza w 'Wiadomościach' casting na prezenterów i reporterów TAI i już wiedziałam, że spróbuję. To samo pomyślało jakieś 3 tysiące osób. Sito odsiewało w kolejnych etapach, ale za każdym razem dzwonił telefon, że ja przeszłam do następnego".

Na antenie Dwójki dziennikarka prowadziła programy: "Praca dla każdego", "Studio SAPARD" oraz "W imieniu obywatela" - cykl debat przed wyborami parlamentarnymi 2005. W ramach "Pytania na śniadanie" przygotowywała cotygodniowe felietony "Po godzinach", prezentujące życie prywatne znanych osób.

W 2013 roku została prezenterką głównego wydania "Panoramy". Od jesieni 2017 do wakacji 2018 prowadziła Magazyn Ekspresu Reporterów. Teraz, od 1 października, poprowadzi główne wydanie "Wiadomości". Oprócz niej gospodarzami programu wciąż są: Danuta Holecka, Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk.

Marta Kielczyk poprowadziła 28 września konferencję prasową nowego kanału TVP Nauka, który startuje na początku października. Jeszcze tej jesieni dziennikarka, wspólnie z Michałem Juszczakiewiczem, poprowadzi tam studio noblowskie. Ma też być gospodynią zupełnie nowego programu kulturalnego na antenie TVP Info.

Marta Kielczyk: Mistrz Mowy Polskiej

Kielczyk jest jednak nie tylko dziennikarką i prezenterką. W 2003 roku otrzymała przyznawaną przez słuchaczy Polskiego Radia Nagrodę "Chryzostoma" za jakość polszczyzny, jaką się posługuje. W 2006 roku została laureatką plebiscytu "Mistrz Mowy Polskiej", dwa lata później zaproszono ją do Zespołu Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego.

W 2017 roku ukazała się jej książka "#WPADKI - @grzechy językowe w mediach".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Marta Kielczyk | Wiadomości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy