Magdalena Lamparska zdradziła, co wybrałaby zamiast aktorstwa

Magdalena Lamparska, czyli niezapomniana Dana Mazurek z polsatowskiego hitu "Niania w wielkim mieście", i Olga z obu części polskie erotyku "365 dni", jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Niedawno została zapytana, kim byłaby gdyby nie wybrała aktorstwa. Odpowiedź 35-latki może zaskoczyć.

Magdalena Lamparska: Popularność

Magdalena Lamparska urodziła się w 1988 roku w Słupsku. Po maturze zdecydowała się jednak przeprowadzić do Warszawy i tam ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Przez kilka lat była związana z Teatrem Narodowym, ale swoje miejsce odnalazła przed kamerą. Aktorka zasłynęła dzięki licznym rolom serialowym i filmowym. Debiutowała w 2007 roku w filmie "Jutro idziemy do kina", w którym wcieliła się w Małgosię.

Z każdym rokiem jej kariera zaczęła nabierać tempa, a gwiazda do dziś nie może narzekać na brak zawodowych propozycji. Widzowie z pewnością kojarzą ją z takich produkcji, jak: "39 i pół", "To nie koniec świata", "Porady na zdrady", a ostatnio w bijących rekordy popularności na Netfliksie filmach - "365 dni: Ten dzień" i "Kolejne 365 dni".

Reklama

Magdalena Lamparska: Małżeństwo

Prywatnie Magdalena Lamparska jest żoną podróżnika Bartłomieja Osumka. Para pobrała się w Watykanie w 2019 roku. Wspólnie wychowują dwoje dzieci: 6-letniego Tymoteusza i roczną Milę. Konto aktorki na Instagramie obserwuje prawie pół miliona osób. Na swoim profilu Lamparska dzieli się głównie publikacjami z życia zawodowego, ale można tam też czasem zobaczyć kadry z bardziej prywatnej galerii.

Magdalena Lamparska: Medycyna zamiast aktorstwa?

Ostatnio na swoim Instagramie aktorka urządziła sekcję Q&A. Większość pytań dotyczyła premiery najnowszego filmu z Lamparską w roli głównej - "Poskromienie złośnicy 2". Produkcja, w której gwiazda wystąpiła u boku Mikołaja Rezonerskiego, będzie miała premierę na VOD już 20.12. 2023 roku. W rozmowie z fanami pojawiło się jednak również pytanie o to, kim aktorka zostałaby, gdyby mogła wybrać inną ścieżkę kariery. Lamparska powiedziała, że gdyby nie aktorstwo, zostałaby lekarzem.

Autor: Magdalena Łoboda

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Lamparska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy