Kto zastąpi Edwarda Miszczaka? TVN odsłania karty

Grupa TVN Warner Bros. Discovery poinformowała o swoich zmianach strukturalnych po odejściu Edwarda Miszczaka. Lidla Kazen obejmie nową funkcję - dyrektorki kanału TVN. Z kolei Bogdan Czaja będzie pełnił stanowisko group vice president programming & operation, a Jarosław Potasz stał się group vice presidentem studios & productions - czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl.

Jak podano w komunikacie przesłanym portalowi, w nowej strukturze nie będzie analogicznego stanowiska, jak to, które piastował Edward Miszczak. Ma to wynikać ze zmiany filozofii zarządzania wewnątrz grupy. 

"Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie" - mówi Katarzyna Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, cytowana przez Wirtualne Media. 

Reklama

TVN: Kto zastąpi Edwarda Miszczaka?

Właśnie utworzone stanowisko dyrektorki kanału TVN obejmie Lidia Kazen, która wcześniej była dyrektoką programową TTV i Playera. "Za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV jak i Playera docenili widzowie jak i krytycy" - głosi komunikat cytowany przez Wirtualne Media. 

Bogdan Czaja do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN. Teraz będzie odpowiedzialny za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej. 

Jarosław Potasz, który do tej pory był dyrektorem departamentu produkcji TVN, będzie odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny jak i zagraniczny. 

Edward Miszczak: TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia

Edward Miszczak z Grupą TVN był związany od 25 lat. Od 1998 roku piastował funkcję dyrektora programowego TVN-u. Przez ostatnią dekadę zasiadał też w zarządzie spółki. Dwukrotnie, w latach 2004-2009 i 2018-2020 był wiceprezesem TVN-u.

"25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu" - powiedział Edward Miszczak Presserwisowi w czerwcu. 

"Telewizja to rozrywka i telewizja to moda. Teraz dzięki Netflixowi mamy modę na seriale, Netflix nauczył ludzi płacić za kontent - to ważne zjawisko socjologiczne. Oczywiście są w telewizji także newsy. W Polsce się zrobiło tak, że są trzy stajnie newsowe i jak mniemam każda będzie pracowała w innym kierunku. Ale zmienia się model konsumpcji telewizji, nie da się już przedstawiać letnich newsów, nikt tego nie będzie oglądał. Dzisiaj widz podobnie jak polityk w studiu oczekuje innego wymiaru przekazu" - Miszczak mówił w 2018 roku podczas Międzynarodowej Konferencji PIKE w Łodzi.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Edward Miszczak | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy