Reklama

Konkurencja dla Marvela? Turcy stworzą superbohaterskie uniwersum

Już w styczniu 2023 roku na platformie VOD TRT Digital pojawi się pierwszy sezon superbohaterskiego serialu realizowanego przez firmę produkcyjną T World Entertainment. Będzie to pierwsze tureckie uniwersum superbohaterskie. Projekt, do którego zdjęcia rozpoczną się pod koniec lipca, nadzorował będzie Bobby Roth ("Agenci T.A.R.C.Z.Y.").

Kinowe Uniwersum Marvela już wkrótce będzie miało konkurencję. Będzie nią tureckie T World Cinematic Universe, któremu początek da czterosezonowy serial złożony z 26 odcinków. Jak informuje portal "Variety", jego bohaterami będą superbohaterowie zainspirowani różnymi wschodnioeuropejskimi kulturami. W pierwszym sezonie poznamy sześcioro superbohaterów - wśród nich Altaya - a także czworo superzłoczyńców.

Akcja pierwszego serialu uniwersum rozgrywać się będzie w czasach współczesnych. Inspiracją do stworzenia aż 35 superbohaterów będą wschodnioeuropejskie cywilizacje oraz złoty wiek nauki. Walczyć oni będą z zagrożeniami takimi jak zmiany klimatyczne, wojny i pandemie, używając zarówno współczesnej technologii, jak i starożytnych mądrości. Przeciwnikami superbohaterów będą też superzłoczyńcy zamieszkujący uniwersum.

Reklama

Takiego tureckiego serialu jeszcze nie było! Konkurencja dla Marvela?

"Nie możemy doczekać się zaproszenia widzów po raz pierwszy do uniwersum T World Cinematic Universe. Przedstawimy im superbohaterów, których tworzyliśmy przez kilka ostatnich lat. Historia wschodniej cywilizacji pełna jest wciągających historii, a to uniwersum zostało zainspirowane bogactwem i głębią przeszłości naszej kultury. W serialu znajdzie się miejsce dla przekonujących postaci i fabuły, którą pokochają widzowie z całego świata. Już wkrótce ożywimy ten nowy świat tureckich superbohaterów" - zapewnia producent Bulent Turgut.

Liczący cztery sezony serial superbohaterski będzie początkiem przygody tureckiego uniwersum. W planach twórców jest też realizacja innych seriali, filmów, gier wideo oraz komiksów. Wśród twórców pierwszego serialu będą m.in. Onur Can Cayh ("Gra o tron"), który pracował nad rozwojem postaci, oraz Dusan Hyska ("Skyfall"), który wyreżyseruje sceny akcji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL