Koniec "Koła fortuny"? TVP oszczędza na teleturniejach

Teleturnieje "Koło fortuny", "Va banque" i "Gra słów. Krzyżówka" znikają z wiosennej ramówki TVP. Jak informuje Presserwis, powodem są oszczędności.

"Koło fortuny" znika z TVP

Widzowie TVP1 i TVP2 nie obejrzą już w wiosennej ramówce swoich ulubionych programów. Z ekranów znikają teleturnieje "Koło fortuny", "Va banque" i "Gra słów. Krzyżówka".

Ostatni odcinek "Koła fortuny" wyemitowano 3 maja, "Gry słów. Krzyżówki" - 4 maja, a "Va banque" - 29 kwietnia. Decyzja o wstrzymaniu emisji może dziwić, gdyż w poprzednim, wiosennym sezonie programy te prezentowane były co najmniej do czerwca (a "Gra słów. Krzyżówka" nawet do sierpnia 2021 roku).

Presserwis informuje, że producenci teleturniejów są zaskoczeni. Podobno odcinki, które zostały już nagrane, a nie zostały jeszcze pokazane, pojawią się dopiero w jesiennej ramówce TVP.

Reklama

Telewizja Polska nie komentuje tych doniesień. Jednak z nieoficjalnych informacji Presserwisu wynika, że powodem takiej decyzji są oszczędności w TVP.

Jaki los czeka popularne teleturnieje po wakacjach? Czy będą nagrywane kolejne odcinki? Tego jeszcze nie wiadomo.

"O planach emisyjnych tych formatów poinformujemy w osobnym komunikacie" - oświadczyło Centrum Informacji TVP.

"Koło fortuny": Ludzie czekają w kolejce

"Koło fortuny" to jeden z popularniejszych teleturniejów TVP. Jeszcze w 2021 roku gospodarz mówił, że chętnych do udziału w show jest bardzo wielu.

"90 tys. ludzi czeka w kolejce, żeby przyjść na casting do programu 'Koło fortuny'. Chcielibyśmy przyjąć wszystkich, ale jest to niemożliwe" - oświadczył Norbi, który jest gospodarzem produkcji TVP.

"Koło fortuny" to polski teleturniej emitowany na antenie TVP2 w latach 1992-1998, 2007-2009 i od 2017, oparty na amerykańskim formacie "Wheel of Fortune". Pierwszym prowadzącym show był Wojciech Pijanowski, towarzyszyła mu Magda Masny. Do historii TVP przeszły słowa gospodarza kierowane do współprowadzącej: "Magda, pocałuj pana".

Z kolei "Va banque" to polski teleturniej oparty na amerykańskim formacie "Jeopardy!", emitowany na antenie TVP2 w latach 1996-2003 i ponownie od 2020. Pierwszym prowadzącym był aktor Kazimierz Kaczor. Obecnie gospodarzem programu jest popularny dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.

"Gra słów. Krzyżówka" to popularny teleturniej emitowany od 2019 roku na antenie telewizyjnej Jedynki. Prowadzi go Radek Brzózka.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Koło fortuny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama