Kinga Rusin mocno o Jarosławie Kaczyńskim. "Znów uderza w kobiety!"

Kinga Rusin nie przebiera w słowach. Po ostatnim wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym zasugerował, że Polki rodzą mało dzieci, bo za dużo piją, w internecie wybuchła burza. "Jak on nas musi nienawidzić! Według niego jesteśmy patologicznymi pijaczkami nie potrafiącymi zapanować nad pociągiem do butelki" - napisała na swym Instagramie Rusin.

Kinga Rusin ostro zareagowała na słowa Jarosława Kaczyńskiego

Kinga Rusin ostro zareagowała na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na spotkaniu z mieszkańcami Ełku tłumaczył, dlaczego Polki rodzą tak mało dzieci. Prezes PiS powiedział, że kobiety teraz za dużo piją...

Kaczyński zaznaczył co prawda, że nie jest zwolennikiem "bardzo wczesnego macierzyństwa", bo "kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką". "Ale jak do 25. roku życia daje w szyję to - trochę żartuję - ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach" - oświadczył.

"Jeżeli na utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa" - opowiadał prezes PiS, a jego słowom niejednokrotnie towarzyszyły śmiechy na sali.

Reklama

Te słowa wywołały lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Nie wytrzymała między innymi Kinga Rusin.

"Zimno w płd.-zach. Australii, ale temperaturę podniósł mi Kaczyński! Zidiociały starzec z Żoliborza znów uderza w kobiety! Jak on nas musi nienawidzić!" - nie przebierała w słowach na swym Instagramie dziennikarka.

"Według niego jesteśmy patologicznymi pijaczkami nie potrafiącymi zapanować nad pociągiem do butelki. Zasugerował w Ełku, że w Polsce jest dramatycznie niska dzietność, bo... młode kobiety rzekomo piją! I to tyle co...faceci w ich wieku! Nie no, bo jak chłop "daje w szyję", nieważne ile ma lat, to dzieci przecież się rodzą! Często niechciane, porzucane, zaniedbane, bite, ale są!" - pisze dalej Rusin.

"Dlaczego kobiety w Polsce nie rodzą! Powiemy Ci!"

Kinga Rusin napisała, dlaczego - jej zdaniem - w Polsce rodzi się mniej dzieci.

"To może posłuchaj dziadu, dlaczego kobiety w Polsce nie rodzą! Powiemy Ci! Bo nie czują się w Polsce bezpiecznie! Bo są traktowane jak niepełnosprawne umysłowo inkubatory, za które trzeba myśleć! Bo boją się, że umrą w szpitalu rodząc bezmózgi płód, który zakazałeś im usunąć! Bo boją się, że nie poradzą sobie z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem, bo państwo PiS zapomina o takich zaraz po porodzie! Bo zabiera się im podstawowe prawa obywatelskie i nie mogą w tym kraju o swoim własnym losie decydować! Kobiety są uprzedmiotawiane, wyśmiewane i poniżane, tak jak to miało miejsce wczoraj w Ełku!" - napisała Rusin.

Na koniec dziennikarka przyznała, że sama ma dwie córki, które boją się w Polsce mieć dzieci: "Mam dwie młode córki! Nie, nie piją na umór. Są wykształcone, mądre, mają marzenia, chcą pięknie żyć, ale boję się, czy będą chciały mieć w Polsce dzieci! Ja bym się teraz bała".

Post Kingi Rusin ma już prawie 17 tysięcy polubień i mnóstwo komentarzy. W komentarzach zdecydowanie przeważają głosy mocno krytykujące prezesa PiS. Większość internautów zgadza się z ostrym wpisem dziennikarki.

Oto, co piszą użytkownicy!

"Podpisuję się pod każdym słowem. W głowie się nie mieści kto nami rządzi i jak można traktować kobiety".

"Dziękuję za ten wpis pani Kingo! Koniecznie do przeczytania dla wszystkich !!!!! Pozdrawiam".

"Kobiety chodźmy na wybory i weźmy nasze rodziny. Nasz los w naszych rękach albo w rękach Kaczyńskiego. Co wybieracie ????".

"Brawo, bardzo mądre słowa".

"Ja nie mam dzieci, piję okazjonalnie. Nie mam ich, bo się boję, że w Polsce nie dałabym sobie rady. Bo tu dba się o dzieci nienarodzone wyłącznie, potem się o nich zapomina. Bałabym się kosztów, ale i systemu edukacji. I średniowiecznego myślenia o kobietach mimo, że mamy XXI wiek. Bałabym się, że moja córka żyłaby w kraju nienawiści. A syn byłby jej uczony. To dlatego kobiety nie chcą mieć dzieci".

A Wy co sądzicie na ten temat?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Rusin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy