Kim są rodzice Macieja Musiała? Fani myśleli, że mama to jego... starsza siostra

Maciej Musiał wyrasta na jednego z najbardziej popularnych oraz zapracowanych aktorów młodego pokolenia. W swoim aktorskim portfolio ma role nie tylko w polskich, ale również zagranicznych produkcjach. Być może młody aktor nie odniósłby takich sukcesów, gdyby nie jego rodzice. Anna Markiewicz-Musiał przez wiele lat była menedżerką syna, z kolei Andrzej Musiał, też aktor, zabrał syna na pierwszy w życiu casting.

Maciej Musiał: Droga na szczyt

Maciej Musiał należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Młody chłopak podbił serca telewidzów już jako dziecko. Swoje pierwsze kroki stawiał na planach seriali "Plebania", "Hotel pod żyrafą i nosorożcem" czy "Prawo miasta". Większą rolę otrzymał w 2008 roku w jednej z najpopularniejszych produkcji TVP, czyli "Ojcu Mateuszu". Miał wtedy 13 lat.

Macieja Musiała jako Michała Wileckiego oglądaliśmy u boku Artura Żmijewskiego, czyli księdza Mateusza Żmigrodzkiego, przez prawie cztery lata. Aktor zrezygnował z niej (po raz ostatni Maciej Musiał wcielił się w Michała w 2011 roku w 83. odcinku serialu), gdy dostał propozycję zagrania Tomka Boskiego w uwielbianej przez widzów TVP2 "rodzince.pl".

Reklama

Zanim rozpoczął studia aktorskie przez rok poświęcił się nauce filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2019 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

Aktorstwo ma we krwi

Nie wszyscy wiedzą, że rodzice Macieja Musiała również związani są z branżą aktorską. Anna Markiewicz-Musiał jest dyrektorem artystycznym Teatru Kuffer (warszawski teatr dla dzieci), który założyła wraz z byłym mężem Andrzejem Musiałem w 1995 roku. Kilka miesięcy wcześniej na świat przyszedł jedyny syn pary. "Stwierdziliśmy, że trzeba jakoś dorobić, by starczało nam na pieluchy, dlatego założyliśmy prywatny teatr, w którym robiliśmy sztuki dla dzieci" - stwierdziła matka aktora w jednym z wywiadów". 

"Codziennie przesuwaliśmy meble w salonie, zakładaliśmy kostiumy, peruki, szyliśmy lalki i robiliśmy próby do nowych spektakli. Maciek biegał między nami, patrząc ze zdziwieniem na wygłupiających się rodziców. Był naszym pierwszym widzem i recenzentem. Czasami bawił się także w aktora. Na szczęście nie doznał żadnej traumy, a aktorstwo stało się dla niego czymś naturalnym, swego rodzaju sposobem na życie - wspominała Anna Markiewicz-Musiał.

Kim jest mama Macieja Musiała?

Anna Markiewicz-Musiał jest absolwentką filologii polskiej oraz podyplomowych studiów polityki i zarządzania oświatą; założyła agencją aktorską MMStars; prowadziła blog "Zapach Nieba". Sama o sobie pisze: "Jestem zwykłą i niezwykłą kobietą, mamą. Zawodowo: pracowałam jako aktorka, dziennikarka, autorka, reżyser. Napisałam kilka scenariuszy sztuk teatralnych dla dzieci. Stworzyłam własny teatr i zagrałam w nim ponad 5 tys. spektakli. Przez kilka lat byłam menadżerką mojego syna. Stworzyłam markę odzieżową. Wybudowałam dom. I spełniłam wiele swoich marzeń".

Anna Markiewicz-Musiał rozwiodła się z mężem w kwietniu 2014 roku, po dwudziestu latach wspólnego życia. O bolesnych doświadczeniach matka z synem opowiedzieli swego czasu w "Vivie". Na łamach dwutygodnika aktor zdradził, że w tym okresie dowiedział się, iż jego mama pisze wiersze. Maciej Musiał postanowił pomóc jej wydać utwory.

Niczym starsza siostra

Gdy kilka lat temu Maciej Musiał pokazał się u boku mamy, część fanów była przekonanych, że to jego starsza siostra. Anna Markiewicz-Musiał nieustannie zachwyca urodą i zdecydowanie nie wygląda na swój wiek. "Czasami aż głupio gdzieś z nią wyjść, bo wszyscy myślą, że to moja koleżanka albo dziewczyna" - opowiadał aktor w programie "Dzień dobry TVN". 

Maciej Musiał: Tata zabrał mnie na pierwszy casting

Aktorem jest też ojciec Macieja Musiała - Andrzej Musiał. Ma w swoim dorobku wiele ról, zarówno serialowych, filmowych, jak i teatralnych. Widzowie z pewnością kojarzą go z takich produkcji, jak: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Plebania", czy "M jak miłość". Pojawił się też na ekranie w kultowych filmach: "Psy" oraz "Młode wilki 1/2". 

"Mój tata. Relacja z nim jest absolutnie złota. To on zabrał mnie na mój pierwszy casting, bo też jest aktorem. Grał w 'Psach'. Fajnie, co? Do dziś jest moim bossem, a w relacji z nim odnajduję siebie" - pisał Musiał na Instagramie.

W ubiegłym roku z okazji Dnia Ojca zamieścił zdjęcia ze swoim tatą. Jedno z nich przedstawiało kilkumiesięcznego bobasa w objęciach taty, drugie natomiast to fotografia z czasów współczesnych.

"Mój tata. Bardzo dla mnie ważny" - napisał aktor.

Andrzeja Musiała możemy obecnie oglądać w filmie "Święty", w którym wcielił się w postać kapitana Karskiego.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Musiał
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy