Katarzyna Grabowska szczerze o znanym ojcu. "Bywa trochę niedostępny"

Andrzej Grabowski już dawno zapisał się do historii polskiego kina. W jego ślady poszły również córki artysty, Katarzyna i Zuzanna, które nie tylko związały się z show-biznesem, ale również poślubiły aktorów. Niedawno młodsza z córek Andrzej Grabowskiego w szczerych słowach opowiedziała o tym, jakim ojcem jest serialowy Ferdek Kiepski.

Katarzyna Grabowska: Kariera

Katarzyna Grabowska urodziła się w Krakowie, ale aktorskie szlify zdobywała w Łodzi. Choć pochodzi z artystycznego klanu (aktorami są jej rodzice, Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski, oraz siostra Zuzanna Grabowska), sama decyzję o wyborze zawodu podjęła dosyć późno. Grabowska jest dyplomowaną aktorką. W marcu 2015 ukończyła łódzką filmówkę. "Pracę magisterską napisałam o mojej mamie, Annie Tomaszewskiej. Ona też jest aktorką. Stanowi dla mnie duży autorytet" - mówiła po obronie.

Reklama

Na telewizyjnym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w "Pierwszej miłości" i "Pitbullu". Później zagrała w "Komisarzu Aleksie", "Diagnozie". Przez rok wcielała się w Olgę Górecką w "M jak miłość". Katarzyna Grabowska ogromną sympatię widzów zyskała dzięki roli Asi Popiel w "Zakochanych po uszy". Co zadecydowało o sukcesie tej postaci i produkcji? 

"To jest bardzo proste - taka bajka o Kopciuszku. Ludzie kochają ją od zawsze. Czasem mnie zadziwia, że widzowie bezkrytycznie angażują się w miłosne perypetie Asi i Piotra (Michał Meyer). Wtedy sobie przypominam, że ja takie same emocje przeżywałam, oglądając np. "Zbuntowanego anioła". W tego typu produkcjach wszystko opiera się o to samo - jest dobra i zła postać, para, która się kocha (...)" - mówiła na łamach dwutygodnika "Świat Seriali".

Katarzyna Grabowska: Znane nazwisko pomogło jej w karierze?

W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl gwiazda przyznała, że posiadanie znanego nazwiska nie zawsze musi wywoływać pozytywne reakcje: "Jeżeli mam być szczera, to jedyne co mi pomaga, czy zwraca czyjąś uwagę, to to, że mam tak, a nie inaczej na nazwisko. Jeżeli ktoś zobaczy, że jest taka dziewczyna na castingu, to może się zaciekawi, jaka jest ta córka Grabowskiego. Dokładnie to samo może być również przeszkodą, bo są osoby, które za moim tatą nie przepadają i wcale nie muszą być przychylnie nastawieni ani do niego, ani do mnie" - powiedziała Katarzyna Grabowska.

Katarzyna miała kilka okazji do wspólnych występów z Andrzejem Grabowskim. Gdy jej starsza siostra zaszła w ciążę, zastąpiła ją wówczas w spektaklu "Chory z urojenia", gdzie Grabowski również występuje. Przez kolejne lata córki występowały z tatą na zmianę. I choć Andrzej Grabowski mocno je wspiera, to Katarzyna nie wspomina tego doświadczenia do końca pozytywnie: "To była ciekawa przygoda, ale nie chciałabym tego często powtarzać. Tata bardzo zwraca uwagę, co ja na tej scenie wyrabiam, potrafił mi nawet na migi pokazywać na scenie, że mam się np. bardziej uśmiechnąć. Dosyć to było męczące być pod takim okiem" - podkreśliła.

Katarzyna Grabowska szczerze o znanym ojcu

Niedawno młoda aktorka opowiedziała nieco więcej o ty, jak jest jej ojciec. "Mój tato bywa czasami zamknięty, trochę niedostępny, bywa humorzasty, smutny, wsobny, nostalgiczny. Nie jest to żadna wada i ja trochę to po nim mam, jestem trochę do niego podobna, co odkrywam z zaciekawieniem. Mój tata, jak jest duszą towarzystwa, jak są ludzie, okazje do świętowania, to jest otwarty, towarzyski, cudowny i nikt by nie powiedział, że potrafi być czasami tak zamknięty i ponury" - przyznała w rozmowie z portalem cozatydzien.tvn.pl.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Grabowska | Andrzej Grabowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy