Reklama

Kamil Durczok oczerniony przez TVN? KRRiT zbadało sprawę

Kamil Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach 16 listopada 2021 roku. O śmierci dziennikarza informowały wszystkie najważniejsze media w kraju. Dziennikarza w osobliwy sposób postanowiono pożegnać także w wieczornym wydaniu "Faktów" TVN. W końcu przez wiele lat był szefem tego programu. Widzom nie spodobało się jednak to, w jaki sposób "upamiętniono" dawnego kolegę. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi.

W dniu śmierci Kamila Durczoka TVN wyemitował materiał poświęcony pamięci dziennikarza, który pełnił funkcję redaktora naczelnego "Faktów' w latach 2006-2015. Widzom nie spodobało się jednak to, w jaki sposób "upamiętniono" dawnego kolegę. Nie skupiono się bowiem na zaprezentowaniu jego dokonań, ale zwrócono uwagę głównie na skandale, wpadki i niepowodzenia. Sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji. 

"Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 roku. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dotyczące mobbingu i wykorzystania seksualnego. Po latach w tym wywiadzie zdobył się na szczerość. Nałóg miał być demonem, który próbował pokonać. To był spóźniony rachunek [...] Życiowe zakręty. Po rajdzie samochodem w stanie nietrzeźwym kac był jego najmniejszym problemem" - można było usłyszeć w materiale. 

Reklama

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga dotycząca tego materiału. "Wpłynęła jedna skarga indywidualna dotycząca "Faktów" TVN z 16 listopada 2021 r. (oczernianie osoby zmarłej - materiał po informacji o śmierci Kamila Durczoka) - wyjaśniała Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT, portalowi Wirtualne Media.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, KRRiT zbadała sprawę, ale nie doszukano się nieprawidłowości. "Informuję, że w sprawie skarg na materiał wyemitowany w "Faktach" TVN po śmierci Kamila Durczoka KRRiT zakończyła postępowanie i nie stwierdziła żadnych naruszeń" - zdradziła Wirtualnemediom Brykczyńska.

Kamil Durczok: TVP, TVN i Polsat

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza rozpoczynał w rodzinnym mieście - najpierw w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice. W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie radia RMF FM.

W 2006 roku Durczok został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Jego kariera załamała się na początku 2015 roku, gdy tygodnik "Wprost" opisał przypadki mobbingu i molestowania w "jednej z dużych stacji telewizyjnych". Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. Mimo tego stacja rozstała się z dziennikarzem za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Durczok był ponadto gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL