Joanna Racewicz wydała książkę. Dziennikarka zapowiada powrót na antenę!

Joanna Racewicz nie próżnuje! Do księgarń właśnie weszła książka pt. „Sypiając z prezesem”, której jest współautorką, a już niebawem dziennikarka ruszy z nowym projektem, który przygotowuje dla Polsatu. O swoich przedsięwzięciach opowiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Joanna Racewicz: Książka i nowy projekt

Joanna Racewicz to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Pracę zaczynała w lokalnych mediach w Zamościu, by następnie przeprowadzić się do Warszawy i rozpocząć współpracę z Telewizją Polską. Przez lata była prezenterką i reporterką w "Panoramie". Prowadziła też "Pytanie na śniadanie". Jesienią 2018 roku dołączyła natomiast do redakcji Polsat News. Od listopada 2019 jest także spikerką Polsatu. 

Racewicz spełnia się również jako pisarka. W ciągu ostatnich dwóch lat napisała i wydała trzy książki: w 2021 roku była to "Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii", rok później "To nie kraj, to ludzie". Dziś natomiast do księgarń wchodzi pozycja, której jest współautorką - "Sypiając z prezesem".

Reklama

- To historie kobiet z wyższych sfer, tkwiących latami w przemocowych związkach. Książka zbiera opowieści anonimowych kobiet, a współautorka jest Kiara Ulli. To pseudonim: - Kiara nie chce ujawniać twarzy ani nazwiska. Ma swoje powody - opisywała na Instagramie.

- Najbliżej jej do literatury faktu, ale jestem daleka od wkładania każdej książki do szuflady gatunkowej. To zapis wyznań kobiet, które doświadczały przemocy. Ponieważ celowo nie daję tam głosu oprawcom (w wielu przypadkach po prostu nie mają oni żadnej linii obrony) - nie jest to więc reportaż w ścisłym sensie - dodała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarka dodała również, że nowa książka to nie koniec jej zawodowych wyzwań. Obecnie przygotowuje nowy autorski projekt dla telewizji Polsat, o którym głośniej będzie już za kilka tygodni. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama