Joanna Kurska odchodzi z TVP? Jest oświadczenie!

Czy Joanna Kurska, szefowa "Pytania na śniadanie" i żona byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego, żegna się z pracą w telewizji? Choć takie informacje pojawiły się w mediach, Telewizja Polska początkowo zaprzeczała tym informacjom. Jaka jest prawda? Już wszystko wiadomo. Mamy oświadczenie TVP.

Joanna Kurska odchodzi TVP!

We wtorek wieczorem Onet podał, że Joanna Kurska złożyła wypowiedzenie. Jednak Telewizja Polska w rozmowie z z portalem Wirtualnemedia.pl zaprzeczyła tej informacji. Przez długi czas nie było oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Teraz pojawiło się potwierdzenie.

"Telewizja Polska i Joanna Kurska potwierdzają, że rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron. Misja Joanny Kurski jako szefowej "Pytania na śniadanie" zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu" - poinformowała TVP w przesłanym do Pomponika oświadczeniu.

Reklama

Joanna Kurska po kilku latach zawodowej przerwy, we wrześniu 2022 roku wróciła do pracy w telewizji. Została szefową programu "Pytanie na śniadanie", zresztą krótko po tym, gdy jej mąż został odwołany z funkcji prezesa TVP.

Gdy okazało się, że Jacek Kurski znajdzie się w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie, obecny prezes TVP Mateuszem Matyszkiewiczem miał postanowić o zakończeniu wpływów Kurskich w Telewizji Polskiej.

W grudniu tabloidy informowały, że szefowa "Pytania na śniadanie" powiedziała na spotkaniu z pracownikami, że jej współpraca z TVP może zakończyć się dużo szybciej, niż planowała.

Ostatnio Joanna Kurska przebywała na urlopie. Podobno w czwartek ma po raz ostatni spotkać się z zespołem "Pytania na śniadanie".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kurska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy