Fundacja Polsat spełnia marzenia: 12-letni Adam, kosmos i Kwiat Jabłoni

Adam ma 12 lat i jest w spektrum autyzmu, a Fundacja Polsat postanowiła spełnić jego marzenia. O czym marzy podopieczny Fundacji Polsat? "Moim marzeniem jest polecieć w kosmos. Lubię też słuchać muzyki i śpiewać. (...) Chciałbym się spotkać z Kwiatem Jabłoni, takim zespołem" - mówi nastolatek. Ten niezwykły dzień chłopiec zapamięta do końca życia. Kolejny odcinek Magazynu Fundacji Polsat "Jesteśmy dla dzieci" będzie można zobaczyć 12 listopada w Polsat News.

Fundacja Polsat spełnia marzenia 12-letniego Adama

Magazyn "Jesteśmy dla dzieci" pokazuje historie podopiecznych Fundacji Polsat. 12 listopada na antenie Polsat News widzowie obejrzą specjalny odcinek z cyklu "Spełniamy marzenia", którego bohaterem będzie 12-letni Adaś.

"Mam na imię Adam i mam autyzm. Dzięki terapii codziennie robię krok do odnalezienia się w otaczającym mnie świecie" - mówi o sobie chłopiec. Jakie ma marzenia?

"Od zawsze interesuję się astronomią i moim marzeniem jest polecieć w kosmos. Lubię też słuchać muzyki i śpiewać, bo mnie to zawsze rozwesela. Moim marzeniem jest być piosenkarzem. Chciałbym się spotkać z Kwiatem Jabłoni - takim zespołem, ponieważ jestem ich fanem" - opowiada.

Reklama

Adaś zapewne nie spodziewał się, że jego marzenia tak szybko się spełnią. Niespodziankę, jaką dla swego podopiecznego przygotowała Fundacja Polsat, chłopiec z pewnością zapamięta do końca życia.

Adaś zaśpiewał i nagrał piosenkę z zespołem Kwiat Jabłoni

12-latek został zaproszony na spotkanie z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami, którzy tworzą zespół Kwiat Jabłoni. Cała "akcja" rozegrała się w studiu, w którym artyści nagrywają wszystkie swoje płyty. Adam poza tym, że lubi śpiewać, pisze również teksty piosenek i do jednej z nich muzykę skomponowali Kasia i Jacek. Chłopiec nie krył zaskoczenia.

"To piosenka o marzeniach i planetach. Jest bardzo melodyjna, chwytliwa i z łatwością ją z Jackiem zapamiętaliśmy. Jest bardzo nośna" - powiedziała Kasia. "Wydaje mi się, że jak na 12-latka to jest bardzo dojrzałe. Wygląda jakby dorosły człowiek chciał napisać piosenkę dla dzieci" - dodał Jacek.

Muzycy zaproponowali chłopcu wspólne wykonanie piosenki oraz profesjonalne nagranie. Adaś zaśpiewał zwrotki, a refren ("Chcę dotknąć gwiazd la la la / Do gazowych planet ruszać czas / Rakietę zbudować, na Jowiszu wylądować / Lećmy razem w kosmiczny świat") wykonali we trójkę, na głosy!

"Ogromnie się wzruszyłam. Jeszcze kiedy dołączyli do nas rodzice Adasia, ledwie powstrzymałam się od płaczu. Jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko się nam udało" - wyznała Kasia Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni. "Muzyka jest bardzo pięknym zjawiskiem, które łączy ludzi, niezależnie od wieku. Mogliśmy fantastycznie bawić się dzisiaj z dużo młodszą od nas osobą i czuć się jak na równi. To są wzruszające momenty" - dodała.

"Dla mnie muzyka czy wspólne śpiewanie, granie jet trochę jak rozmowa, tylko że na innej płaszczyźnie. I tu mam wrażenie, że się dogadaliśmy. Dużo dobrego się dzisiaj wydarzyło" - powiedział wyraźnie przejęty Jacek Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni.

"Czuję się, jakby poleciał w kosmos i zobaczył gwiazdy z bliska" - stwierdził Adaś.

Niesamowite, jak 12-letni chłopiec, będący w spektrum autyzmu, tak świetnie wszedł w relację z zespołem i wykonał z nimi piosenkę.

Adaś i symulacja lotu w kosmos

To były dla Adama i jego rodziców niezapomniane chwile, ale to nie był koniec niespodzianek. W tym odcinku magazynu Fundacji Polsat zostały bowiem zrealizowane dwa marzenia chłopca.

Adam wraz z rodzicami odwiedził Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Jego przewodnikiem był dziennikarz radiowy, lektor i wielbiciel astronomii Jarosław Juszkiewicz, który od 2007 roku użycza głosu w polskiej nawigacji Mapy Google.

"Jestem pod dużym wrażeniem jego wiedzy. Myślę, że jeżeli Adam pójdzie w stronę astronomii, astrofizyki, to jest w stanie osiągnąć rzeczy wielkie" - wyznał radiowiec.

Chłopiec nie tylko zwiedził Planetarium - największą atrakcją, jaka na niego czekała, była symulacja lotu w kosmos. To były niesamowite przeżycia.

Specjalny odcinek programu "Jesteśmy dla dzieci" (w ramach cyklu "Spełniamy marzenia"), w którym Fundacja Polsat spełniła marzenia 12-letniego Adama, widzowie obejrzą 12 listopada w Polsat News.

Fundacja Polsat: #JesteśmyDlaDzieci

"Spełniamy marzenia" to nowy cykl programów na 25 lat istnienia Fundacji Polsat. Historie podopiecznych fundacji pokazywane są w programie "#Jesteśmy Dla Dzieci" w niedziele w Polsat News.

Fundacja Polsat ratuje zdrowie i życie dzieci. Choroba dziecka to dla wielu polskich rodzin dramat. Ten dramat ma wymiar nie tylko emocjonalny, ale często również materialny. Spełnianie marzeń to możliwość oderwania od świata choroby i wpuszczenie do życia podopiecznych promyków Słońca.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy