"Wydarzenia": 20 lat w polskiej telewizji
W 2004 roku stacja zatrudniła Tomasz Lisa, byłego szefa "Faktów", na stanowisko członka zarządu Telewizji Polsat ds. programowych.
Przyjąłem tę propozycję, bo dobrze jest zwiększać stawkę, o którą się w życiu gra
Zaczęły się duże zmiany. Po 11 latach emisji znane Polakom "Informacje" zostały zastąpione "Wydarzeniami". Pora emisji zmieniła się z 18:30 na 18:45. Metamorfoza objęła również newsroom, studio i czołówkę.
Spore zmiany zaszły także w zespole. Zatrudniono nowych reporterów m.in. Jakuba Sobieniowskiego. Szefową producentów została Aleksandra Karasińska, a prowadzącą wydania w dni powszednie była Hanna Smoktunowicz (później Lis).
"Wydarzenia" stały się flagowym serwisem informacyjnym Polsatu.
W 2007 roku Tomasz Lis pożegnał się z serwisem. W roli kierownika zastąpili go kolejno Jarosław Gugała, Henryk Sobierajski i Dorota Gawryluk, a od grudnia 2023 roku dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat jest Piotr Witwicki.
"Wydarzenia": flagowy serwis informacyjny Polsatu
Obecnie wydanie główne "Wydarzeń" nadawane jest codziennie o 18:50 w Polsacie, jak również w trzech odsłonach na antenie Polsat News. Przegląd najważniejszych informacji z kraju i ze świata prowadzą Dorota Gawryluk, Katarzyna Zdanowicz i Igor Sokołowski. Wydania weekendowe prowadzą Katarzyna Zdanowicz, Igor Sokołowski i Magdalena Kaliniak.
Według badania IBRIS i IBIMS Polacy uznają "Wydarzenia" za główne źródło informacji spośród telewizyjnych programów informacyjnych.
Zobacz też: "Awantura o kasę" hitem weekendu! Powrót w wielkim stylu







