Reklama

"Finding Your Roots": Joe Manganiello dowiedział się, że jego przodek był niewolnikiem

Joe Manganiello wziął udział w programie telewizyjnym stacji PBS, "Finding your roots", w którym prześwietlane jest drzewo genealogiczne zaproszonych gwiazd. Aktor przeżył wielki szok, kiedy poznał wynik dochodzenia. Otóż dowiedział się, że jego pradziadek sprzed pięciu pokoleń był czarnoskórym niewolnikiem.

Pradziadek aktora ze strony ojca był niewolnikiem, który stał się wolnym, zanim niewolnictwo zostało zniesione w Massachusetts. Wstąpił on do Armii Kontynentalnej, która walczyła z siłami Wielkiej Brytanii o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Służył u boku innych Afroamerykanów w jednostkach, w których nie obowiązywała segregacja rasowa. "Nikt z nas, by się tego nie domyślił, nawet gdybyśmy zgadywali przez 10 lat" - komentował to odkrycie Manganiello podczas nagrania programu, cytowany przez "Washington Post".

Joe Manganiello: Dramatyczne wątki w historii rodziny

Gwiazdor poznał dzięki programowi także dramatyczny wątek w historii swojej rodziny. Mianowicie, dowiedział się, że jego prababka po kądzieli przeżyła ludobójstwo Ormian w Imperium Osmańskim podczas I wojny światowej, w którym zginął jej mąż i siedmioro dzieci. Udało się to jej tylko dlatego, że w trakcie eksterminacji udawała martwą i po odejściu wojsk, uciekła ze swoim ósmym dzieckiem. Te, niestety później utonęło podczas przeprawiania się przez rzekę Eufrat. Kobieta ostatecznie trafiła do obozu, w którym została uwięziona. Tam zaszła w ciążę z niemieckim oficerem, który jednak wrócił do Niemiec bez niej. W efekcie historycznych zawirowań - jak się okazuje - w żyłach Manganiello płynie też niemiecka krew. A zapomnieć nie można oczywiście o włoskich korzeniach, które zawdzięcza swojemu ojcu.

Reklama

Aktor będzie gwiazdą dziewiątego sezonu "Finding your roots", którego odcinki będę emitowane w PBS od stycznia 2023 r. Wśród innych bohaterów realizowanej właśnie transzy są m.in. Viola Davis, Julia Roberts i Danny Trejo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL