"Drag Me Out": Program z Andrzejem Sewerynem wzbudza kontrowersje

Nowy show TVN-u "Drag Me Out", w którym celebryci mają łączyć się w pary z artystami drag, wywołuje poruszenie w środowisku LGBTQIA+. Jednym z jurorów programu będzie Andrzej Seweryn.

Nowy projekt ma trafić na antenę TVN wiosną 2024 roku.

W programie, który miał swoje edycje w Danii i Norwegii, celebryci mają łączyć się w pary z artystami drag. Uczestnicy będą rywalizować o stworzenie najlepszych transformacji i występów scenicznych.

Uczestnikami polskiej edycji programu mają być celebryci płci męskiej. "Znani panowie, celebryci będą przebierać się za drag queen. Metamorfoza będzie kompletna. Chodzi o to, by widownia miała problem z rozpoznaniem uczestnika" - podał "Fakt".

Jednym z jurorów show będzie Andrzej Seweryn.

Reklama

"Drag Me Out", czyli sztuka dragu w TVN

Środowiska LGBTQIA+ obawiają się jednak, że w programie "Drag Me Out" zabraknie przedstawicieli sceny drag.

"No i będzie kolejny program o nas — bez nas. Wkurzające jest to, że w naszym kraju nie brakuje wspaniałych, utalentowanych Drag Queen. Tylko one wiedzą ile pracy potrzeba do stworzenia dobrego wizerunku scenicznego..." — czytamy na facebookowym profilu Gay Friendly in Poland.

Biuro Prasowe TVN Warner Bros. Discovery zapewnia jednak, że w program, który jest obecnie na etapie "przygotowawczym i dokumentacyjnym", będą "aktywnie zaangażowane osoby zajmujące się sztuką Dragu" .

"Rozpoczęliśmy już rozmowy z przedstawicielami środowisk LGBTQIA+ i oczywiście będziemy je kontynuować na kolejnych etapach produkcji" - Onet przytacza stanowisko TVN Warner Bros. Discovery.

Andrzej Seweryn jako drag queen w serialu "Królowa"

Andrzej Seweryn miał już możliwość zapoznać się ze światem drag queen. Zagrał głównego bohatera serialu Netfliksa "Królowa".

Była to historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka na Śląsku, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki potrzebującej przeszczepu nerki. Wraz z jego powrotem rodzina będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością, aby naprawić swoje relacje.

 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy