Dariusz Klincewicz nie żyje. Wieloletni dziennikarz TVP miał 61 lat

Nie żyje Dariusz Klincewicz, były dziennikarz i wydawca poznańskiego ośrodka TVP. Miał 61 lat.

O "nagłej" śmierci Klincewicza poinformował poznański oddział TVP.

61-latek był wieloletnim wydawcą programu informacyjnego "Teleskop". Pasjonował się też sportem i historią.

Prowadził i współtworzył cykl sportowy "Droga do Euro", a także stworzył wiele felietonów i reportaży, w tym dotyczących rodaków na Wileńszczyźnie.

TVP przypomina, że na początku lat 90. Klincewicz brał udział w spotkaniach nieformalnej dziennikarskiej grupy śledczej, która próbowała pomóc w wyjaśnieniu sprawy zabójstwa dziennikarza Jarosława Zientary.

Reklama

Zanim zaczął pracować w TVP, był związany z Polską Agencją Prasową i "Gazetą Wyborczą".

W 2005 roku w Rzeszowie został wyróżniony podczas 10. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej nagrodą dla najlepszego wydawcy programu informacyjnego, a w 2007 r. zajął drugie miejsce w tej samej kategorii podczas 14. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP w Gdańsku - przypomniano w biograficznej notce TVP.

W Telewizji Polskiej pracował do 2016 roku.

Dziennikarze żegnają Dariusza Klincewicza

"Darek Klincewicz był wybitnym wydawcą programów informacyjnych. Mądrym i spokojnym redaktorem, który swoim olbrzymim doświadczeniem pozwalał często młodszym autorom uczyć się dystansu do opisywanych faktów, obiektywnej i sprawiedliwej ich oceny, równego stosunku do wszystkich stron sceny politycznej. Wiele jego wnikliwych uwag pozwalało reporterom szybko się rozwijać, należał do grupy redaktorów, którzy chcieli i potrafili dzielić się swoim doświadczeniem" - napisał w portalu wpoznaniu.pl Jan Józefowski.

Klincewicza pożegnał w mediach społecznościowych także dziennikarz "Dzień Dobry TVN" Bartek Jędrzejak.

"Darek, Klinu. Nie tak miało być. Brak słów. Dziennikarsko spod Twoich skrzydeł, zawsze wygadany a teraz nie potrafię sklecić słowa. Do głowy nie przychodzi nic sensownego poza frazesami: za szybko, za wcześnie, dlaczego? Napiszę DZIĘKUJĘ. Dziękuję, że nasze drogi dziennikarskie mogły się przeciąć. Ty doświadczony. Ja jak dzieciak we mgle. To również dzięki Tobie, Twojej wiedzy, cierpliwości jestem tu, gdzie jestem. A czasy, jakie spędziłem w redakcji TVP Poznań w Teleskopie to do dzisiaj najpiękniejszy dziennikarski czas" - napisał — napisał Jędrzejak.

"I znowu....... Darek Klincewicz...... wiele lat w TVP Poznań do 2016 r. Wydawca, dziennikarz, newsowiec, nauczyciel. Dobry kolega. Dobry człowiek" - skomentowała śmierć Klicewicza  dziennikarka i pisarka Anna Kochnowicz-Kann.

swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy