Reklama

Bożydar Iwanow: Zniknął na ponad rok. Miał problemy psychiczne

W programie "Duży w Maluchu" Bożydar Iwanow wyznał, z czego wynikała wynosząca ponad rok przerwa w pracy zawodowej, jaką sobie zrobił. U dziennikarza doszło do zaostrzenia się choroby podobnej do depresji.

Bożydar Iwanow zniknął z anteny Polsatu wiosną 2016 roku. Do pracy wrócił w połowie 2017 roku. "Bożydar ma kłopoty zdrowotne. Nie takie, które przekreślałyby jego zawodowy los. Cierpliwie więc czekamy. Dajemy mu czas, jesteśmy w kontakcie. Jak się pozbiera, wraca" - zapewniał wówczas Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

Bożydar Iwanow: Choroba podobna do depresji

W rozmowie na kanale youtube'owym Duży w Maluchu Bożydar Iwanow wyznał, z czego wynikała ówczesna przerwa, a także zdradził, że zmaga się ze schorzeniem psychicznym podobnym do depresji.

Stan zdrowia dziennikarza mocno pogorszył się wiosną 2016 roku. "Ta choroba wiążę się z tym, że trochę tracisz te wszystkie umiejętności posługiwania się tymi narzędziami co zwykle. Ja po prostu nie byłem w stanie napisać tekstu, miałem strach, żeby skomentować mecz, głowa mi nie pracowała - wyliczał w rozmowie z Filipem Nowobilskim.

Reklama

Wcześniej również miewał problemy, ale nigdy na tak wielką skalę. "Wtedy normalnie funkcjonowałem, pracowałem" - zaznaczył Iwanow.

Na co konkretnie choruje dziennikarz? "Jest to powiązane z depresją, ale to nie jest do końca depresja. Ta choroba wiązała się z tym, że albo czułem się za dobrze, leciałem na dużych wysokościach, mało spałem, dużo imprezowałem, byłem aż nadaktywny, a potem miałem zjazd" - opisywał. - "Uważam też, że być może mój sposób życia był taki, że w pewnym momencie musiałem prawdopodobnie rachunek za swoje grzechy zapłacić".

Iwanow przyznał, że miewał momenty, gdy wątpił, że uda mu się wrócić kiedyś do pracy. "Nie dostawałem pieniędzy, bo jestem na działalności gospodarczej. Kiedy pojawiły się te moje problemy, powiedziałem, że zawieszam pracę, bo jestem w kryzysie" - zaznaczył.

Bożydar Iwanow: Mam czystą głowę, ale z chorobą wciąż się zmagam

Obecnie z jego zdrowiem jest już dużo lepiej. "Dzisiaj mam czystą głowę, czuję się bardzo dobrze, poukładałem sobie wiele spraw. Dbanie o siebie jeżeli chodzi o psychikę jest szalenie istotne - podkreślił. Ale zaznaczył: "To choroba, z którą się cały czas zmagam. Cały czas jestem w leczeniu, jestem w terapii, do której też nie miałem nigdy przekonania".

Bożydar Iwanow z Polsatem związany jest od 2002 roku. Komentuje i omawia przede wszystkim mecze piłki nożne, m.in. spotkania Ligi Mistrzów i naszej reprezentacji. Wcześniej związany był z Telewizją Polską i Wizją TV.

Iwanow nie jest jedynym dziennikarzem sportowym, który opowiedział w ostatnim czasie o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Wiosną 2019 roku Tomasz Smokowski zdradził, że od lat zmaga się z depresją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL