Bożydar Iwanow i Jerzy Mielewski: Z czym kojarzy im się Telewizja Polsat?

6 grudnia w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Telewizja Polsat świętowała swoje 30-lecie. Na wydarzeniu nie zabrakło największych gwiazd stacji. Wśród gości pojawili się również dziennikarze sportowi: Bożydar Iwanow i Jerzy Mielewski. W rozmowie z Interią podzielili się wspomnieniami związanymi ze stacją i opowiedzieli nieco o swojej dziennikarskiej pracy. Zdradzili również, komu po przegranej Polaków, kibicują w mundialu.

Polsat świętuje 30. urodziny

5 grudnia 1992 roku wystartowała pierwsza prywatna, niezależna telewizja w Europie Środkowo-Wschodniej - Telewizja Polsat. 

Choć nowa telewizja zaczynała nieśmiało i musiała zdobyć zaufanie widzów, którzy przyzwyczajeni byli do oferty telewizji publicznej, bardzo szybko zyskała przychylność publiczności. Być może pomógł w tym pewien rodzaj "świeżości", który wniosła ze sobą do mediów i proponowane przez nią, ciekawe i oryginalne, formaty.

Widzów zachwycały takie produkcje jak: teleturniej "Idź na całość", czy seriale - "Miodowe lata", "13 posterunek", "Świat według Kiepskich".

Reklama

Pozycja Polsatu z każdym rokiem się umacniała, a gruntowały ją dodatkowo transmisje wydarzeń na żywo - przede wszystkim meczy piłkarskich mistrzostw czy walk bokserskich. Z czasem zaczęły powstawać również kanały tematyczne, w tym Polsat Sport. To właśnie dzięki rozwojowi tego obszaru zaistnieć mogli znani dziś dziennikarze sportowi - Bożydar Iwanow i Jerzy Mielewski.

Dziennikarze na gali Polsatu

Obaj panowie pojawili się na uroczystej gali, by świętować okrągłe urodziny stacji. Był to dla nich czas, w którym mogli powspominać początki swojej pracy w telewizji.

- U mnie zaczęło się to 20 lat temu. To był 2002 rok, kiedy pojawiłem się w stacji, kiedy zostałem przyjęty przez dyrektora Mariana Kmitę, który dał mi szansę stanąć po tej stronie kamery. A później już setki, tysiące transmisji. Mnóstwo sukcesów, przeżyć, wrażeń... - wspominał Jerzy Chmielewski.

Bożydar Iwanow wspominał z kolei Euro 2008, które miał przyjemność komentować. Uznał to wydarzenie za jeden z najważniejszych momentów w swojej pracy w Polsacie. 

Dziennikarze opowiedzieli też nieco o trudach zawodu, który przyszło im wykonywać. Obaj przyznali, że w wielu wyzwaniach nie poradziliby sobie, gdyby nie wsparcie kolegów z redakcji i władz stacji. 

Bożydar Iwanow i Jerzy Mielewski to także zapaleni kibice piłkarscy. W drugiej części rozmowy zdradzili, którym reprezentacjom kibicują obecnie na mundialu w Katarze. Ich typy mogą zaskoczyć. Posłuchajcie!


swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Polsat Box Go: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama