Anna Popek po 25 latach żegna się z TVP. Potwierdziła doniesienia

Anna Popek po 25 latach żegna się z TVP. Informację przekazał "Fakt", a dziennikarka potwierdziła doniesienia. "To, co usłyszała po tylu latach pracy, było nie do przyjęcia" - twierdzi informator.

Anna Popek rozstaje się z Telewizją Polską - donosi "Fakt". Tabloid ujawnił szczegóły przykrej rozmowy, która miała mieć miejsce kilka dni temu.

"To, co usłyszała po tylu latach pracy, było nie do przyjęcia" - przekazał informator "Faktowi". Dowiadujemy się, że umowa Anny Popek z TVP nie została przedłużona i wygasa w najbliższy piątek 15 marca.

"Fakt" zapytał dziennikarkę o głos w sprawie. Popek potwierdziła doniesienia.

"Potwierdzam, że zakończyłam etap swojej zawodowej aktywności związany z TVP. Przyznam też, że towarzyszyły temu duże emocje. Nauczyłam się jednak, by nie rozpamiętywać tego, co było i na co nie mam żadnego wpływu" - podsumowała.

Reklama

"Zawsze szukam pozytywów, nawet tych najmniejszych i z pozoru mało istotnych. A poza tym cieszę się, że po wielu latach mogłam wreszcie porządnie się wyspać" - dodaje.

Anna Popek była związana z Telewizją Polską przez 25 lat. W rozmowie z "Faktem" zdradziła, że teraz zamierza skupić się na budowie domu pod Warszawą.

Przygodę z telewizją rozpoczęła od TVP Katowice, skąd później przeszła do TVP Wrocław. Następnie trafiła do redakcji "Panoramy", jako prowadząca i dziennikarka południowego wydania ekonomicznego. Od lipca 1999 r. była prezenterką TVP1. Prowadziła także program "Kawa czy herbata?", a w TVP2 dwie edycje programu "Załóż się" i "Takty Nietakty".

Dziennikarka była jedną ze współprowadzących "Pytania na śniadanie" do 2016 roku. Choć dziennikarka była związana z porannym programem telewizji polskiej od pierwszego odcinka wyemitowanego w 2002 roku, po czternastu latach współpracy niespodziewanie zdecydowała się odejść z "PnŚ", by zająć się prowadzeniem autorskiego talk-show "Świat się kręci".

W kwietniu 2023 wróciła do 'Pytania na śniadanie" po siedmioletniej przerwie, lecz w grudniu podziękowano jej za współpracę. Po raz ostatni Annę Popek na antenie widzowie oglądali 19 grudnia 2023 roku.

Krzysztof Ziemiec zakończył współpracę z TVP

12 marca sieć obiegła wiadomość o tym, że Krzysztof Ziemiec nie jest już pracownikiem Telewizji Polskiej. "Telewizja Polska zakończyła współpracę z panem Krzysztofem Ziemcem na  mocy porozumienia stron" - podał Press.pl, powołując się na biuro prasowe TVP.  Portal kontaktował się jakiś czas temu z dziennikarzem, ale wówczas nie chciał komentować ewentualnego zwolnienia z Telewizji Polskiej. Informację tę potwierdziło Centrum informacji Telewizji Polskiej.

Do połowy grudnia Krzysztof Ziemiec prowadził na antenie TVP1 "Teleexpress". W Jedynce był też gospodarzem programów "Balans bieli" i "Kwadrans polityczny". Z kolei na antenie TVP Info prowadził  "Studio Zachód" i "Między słowami". Do 2019 roku był ponadto jednym z prezenterów "Wiadomości", czyli głównego magazynu informacyjnego publicznego nadawcy.

Po zeszłorocznych październikowych wyborach i zmianie władzy Ziemiec coraz rzadziej pojawiał się na antenie. W połowie grudnia odsunięto go od prowadzenia "Teleexpressu". 

"Nie mam żadnych informacji z TVP ani o możliwym prowadzeniu programów,  ani o ewentualnym zwolnieniu. Nikt do mnie się nie odzywał" - zapewniał w styczniu w wypowiedzi dla Press.pl. Okazało się wówczas, że nie będzie jednym z gospodarzy nowej odsłony "Teleexpressu". Zostali nimi wówczas: powracający do Telewizji Polskiej Maciej Orłoś, a także Aleksandra Kostrzewska i Bartosz Cebeńko.

Ziemiec związany był z TVP od 2004 roku (z krótką przerwą w latach 2007-2008, gdy przeszedł do TV Puls). Po powrocie do Telewizji Polskiej prowadził również między innymi: "Panoramę" w TVP2, program "Celownik" w TVP1 i "Dziś  wieczorem" na antenie TVP Info.

Dziennikarz wciąż pracuje w radiu RMF FM, gdzie ma audycję "Gość Krzysztofa Ziemca".

Czytaj więcej: "Pytanie na śniadanie" z nowym prowadzącym! To znany aktor

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Anna Popek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy