Aktorski klan: Zuzanna Grabowska i Katarzyna Grabowska poszły w ślady ojca

Dzieci gwiazd często idą w ślady znanych rodziców. Nie inaczej było w przypadku córek Andrzeja Grabowskiego i Anny Tomaszewskiej. Aktor jeszcze kilka lat temu nie krył swojego niezadowolenia z wyborów córek. Dziś pęka z dumy oglądając je na ekranie i na scenie.

Andrzej Grabowski próbował zniechęcić córki do aktorstwa

Kiedy Zuzanna Grabowska, starsza córka Andrzeja Grabowskiego, zdecydowała się na studiowanie aktorstwa, serialowy Ferdynand Kiepski długo tłumaczył jej, że popełnia wielki błąd. Zuzanna była jednak pewna, iż dobrze robi, decydując się na przystąpienie do egzaminów do Akademii Teatralnej. Andrzej Grabowski w końcu pogodził się z jej wyborem... Miał nadzieję, że Katarzyna - młodsza córka - nie pójdzie w ślady jego i Zuzi. Srodze się zawiódł, bo Kasia również postanowiła związać swą zawodową przyszłość z teatrem i filmem.

Reklama

"Kiedy córki były nastolatkami, robiłem im wykłady o tym, jak bardzo niewdzięczny jest zawód aktora. Mówiłem, że całe życie będą oceniane, że każda nowa rola będzie nowym egzaminem, że nikt nie zagwarantuje im sukcesów, bo przecież jest mnóstwo aktorów ledwo wiążących koniec z końcem" - mówił kilka lat temu Andrzej Grabowski.

Co ciekawe, Katarzyna i Zuzanna spotykają się czasem ze swoimi rodzicami na scenie. Zuzanna grała z ojcem w spektaklu "Chory z urojenia", a gdy zaszła w ciążę, jej rolę przejęła młodsza siostra. "To wszystko jest miłym wspomnieniem, ale nie mogłabym tak w każdej produkcji" - tak Katarzyna oceniała współpracę z tatą.

Zuzanna Grabowska i Katarzyna Grabowska: Związały się z aktorami

Córki Andrzeja Grabowskiego nie tylko związały się zawodowo z aktorstwem, ale na swoich życiowych partnerów również wybrały aktorów. Zuzanna Grabowska jeszcze na studiach związała się z Pawłem Domagałą. Aktorska para często pracuje razem nad różnymi projektami. Żona mocno wspiera męża w karierze, a on sam, z charakterystyczną dla siebie szczerością, podkreśla, jak wielką inspiracją jest dla niego Zuzanna: "Zazwyczaj piszę o tym, co u mnie słychać, wobec tego słychać dużo o Zuzie, bo o kim miałbym pisać" - powiedział Paweł Domagała w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Grabowska od pięciu lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim. Aktorka wcielająca się w postać Asi Popiel w serialu: "Zakochani po uszy" oraz jej wieloletni partner - Damian Kulec - powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w 2018 roku, a trzy lata później ich rodzina powiększyła się o córkę! 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Grabowski | Zuzanna Grabowska | Katarzyna Grabowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy