Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 702
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Netflix na festiwalu Nowe Horyzonty: Premiery trzech polskich seriali

Netflix został oficjalnym partnerem festiwalu mBank Nowe Horyzonty. W drugiej połowie lipca we Wrocławiu publiczność będzie mogła premierowo zobaczyć odcinki trzech nowych polskich seriali platformy streamingowej. Oto szczegóły!

Netflix został oficjalnym partnerem 24. MFF mBank Nowe Horyzonty. Podczas festiwalu zaplanowano trzy specjalne wieczory, podczas których będzie można zobaczyć - przedpremierowo i na wielkim ekranie - odcinki trzech nowych polskich seriali Netflixa. W programie dwie produkcje fabularne, czyli "Matki pingwinów" Klary Kochańskiej Bajon i Jagody Szelc, "Idź przodem, bracie" Macieja Pieprzycy oraz pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa: "Cały ten rap" Piotra Szubstarskiego. Po każdym z seansów odbędą się spotkania z twórcami.

Pełny program tegorocznych Nowych Horyzontów poznamy 2 lipca.

Reklama

Wieczory z serialami Netflixa: Harmonogram pokazów


22 lipca - "Matki pingwinów", reż. Klara Kochańska Bajon, Jagoda Szelc - odcinki 1 i 2

Znana zawodniczka MMA (Masza Wągrocka) dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym, jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do "Cudownej przystani" - placówki prowadzonej w duchu społecznej integracji dzieci atypowych i z niepełnosprawnościami. Chłopiec szybko znajduje tam przyjaciół i szczęście. Jego mama - przeciwnie. Nie może odnaleźć się pośród rodziców będących z jej perspektywy "galerią oryginałów". Początkowo kobieta uznaje, że nie ma z nimi nic wspólnego, jednak w "Cudownej przystani" nie brakuje problemów, które sprawiają, że rodzice muszą odnaleźć w sobie wsparcie, by zawalczyć o szczęście dzieci jak i swoje własne.

23 lipca - "Idź przodem, bracie", reż. Maciej Pieprzyca - odcinki 1 i 2 

Najnowszy serial Macieja Pieprzycy, autora znakomitych filmów "Jestem mordercą" i "Chce się żyć". Po przejściu ataku paniki podczas ważnej akcji policyjnej, członek elitarnej jednostki taktycznej (Piotr Witkowski) musi opuścić służbę. Co gorsza, mężczyzna dowiaduje się, że jego ojciec popełnił samobójstwo, pozostawiając ogromne hazardowe długi. Aby utrzymać się na powierzchni, zostaje ochroniarzem w odzieżowym kompleksie handlowym, gdzie dostrzega szansę na rozwiązanie swoich problemów finansowych.

24 lipca - "Cały ten rap", reż. Piotr Szubstarski, odcinki - 1, 2 i 4

Rap to nie jest zwykły gatunek muzyczny. Rap to cała kultura i potężny biznes. Od pokątnego sprowadzania kaset i kopiowania płyt do wielomilionowych zasięgów w internecie, wypełniania największych stadionów na koncertach po niezależne imperia muzyczne. Cały ten rap to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, zarazem tworząc inne, aż po to, które korzystając ze swojej popularności wyniosło rap do pozycji gatunku, który wciąż wyznacza najważniejsze trendy. To opowieść o rapie słowami Sokoła, TEDE, Wdowy, Szczyla, Young Leosi i wielu innych.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama