Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 875
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jaka będzie nowa "Lalka"? Coś więcej niż romans. Schuchardt i Drzymalska na planie!

Już dzisiaj, 1 lipca, Netflix rozpoczyna zdjęcia do serialu "Lalka" inspirowanego powieścią Bolesława Prusa. Na fotelu reżysera zasiada Paweł Maślona, autor głośnego filmu "Kos", a głównych bohaterów - Stanisława Wokulskiego i Izabelę Łęcką - zagrają Tomasz Schuchardt i Sandra Drzymalska.

"Lalka" w reżyserii Pawła Maślony


Netflix rozpoczyna zdjęcia do serialu inspirowanego powieścią Bolesława Prusa "Lalka". Produkcję wyreżyseruje Paweł Maślona ("Kos", "Atak paniki"). Główne role zagrają Sandra Drzymalska ("Sexify", "IO", "Simona Kossak") i Tomasz Schuchardt ("Wielka woda", "Utrata równowagi", "Chrzest").

Reklama

Producentem serialu jest Jan Kwieciński - Akson Studio.

"Lalka": Drzymalska i Schuchardt w rolach głównych

- Serial "Lalka" to przede wszystkim współczesny melodramat, w którym opowiadamy o miłości, obsesji i społecznym rozdarciu, ale nie zamykamy się w jednej konwencji - podkreśla Paweł Maślona. - Pojawią się tu również elementy tragikomedii i kryminału, bo zależy nam na gatunkowej przygodzie pełnej emocjonalnych odcieni.

W centrum historii znajduje się Izabela Łęcka - młoda kobieta, która nie zgadza się na przypisaną jej rolę biernej arystokratki. Zafascynowana emancypantkami, marzy o wolności i samostanowieniu. Walczy o przetrwanie w porządku społecznym, który się rozpada - ale robi to na własnych warunkach. To Łęcka, która nie chce wychodzić za mąż, tylko żyć po swojemu.

- W naszej serialowej interpretacji Izabela Łęcka to postać głęboka i wielowymiarowa. Chcemy ukazać ją jako osobę niezależną, która, choć pochodzi z arystokratycznego środowiska, próbuje przekraczać narzucone jej schematy - opowiada Sandra Drzymalska. - To bohaterka zmagająca się z samotnością, poszukująca własnej tożsamości i bliskości z innymi. Wyróżnia ją odwaga, determinacja oraz silna potrzeba odnalezienia swojego miejsca w świecie. Na ekranie zobaczymy jej walkę o prawo do bycia sobą.

Stanisław Wokulski to człowiek z awansu społecznego - bogaty kupiec, pragnący szacunku, miłości i akceptacji. Jednak jego uczucie do Izabeli szybko przeradza się w obsesję. Postrzega ją nie taką, jaka jest, ale taką, jaką chciałby ją widzieć. 

- Grany przeze mnie Stanisław Wokulski, to romantyk, ale też mężczyzna uwięziony w patriarchalnych schematach - tłumaczy Tomasz Schuchardt. - Pracując nad scenariuszem, koncentrowaliśmy się na jego złożoności i wewnętrznych rozterkach, unikając jednak przerysowania czy ukazywania go jako osoby owładniętej obsesją i całkowicie nieczułej na innych. Naszym celem było przedstawienie Wokulskiego jako człowieka z krwi i kości - z wadami, ale i z motywacjami, które da się zrozumieć i usprawiedliwić

"Lalka": Warszawa jakiej nie znacie

Sceny do serialu "Lalka" powstaną m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Lublinie.

- Kluczowe dla nas jest połączenie autentyczności historycznej z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, by widz mógł naprawdę zanurzyć się w atmosferze dawnej Warszawy - wyjaśnia Paweł Maślona. - Przenosimy się do miasta sprzed 150 lat, które dziś już niemal nie istnieje - wymaga to połączenia autentycznych lokacji, adaptacji scenograficznej i nowoczesnych efektów specjalnych.

Plenerowe sceny Warszawy realizowane będę m.in. na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, które zostaną odpowiednio przekształcone na potrzeby serialu. Wśród lokacji znajdą się również: tory wyścigów konnych na warszawskim Służewcu oraz wrocławskich Partynicach, pałac Radziwiłłów w Nieborowie, Opera Wrocławska, zamek w Łańcucie czy pałac w Jabłonnie.

- Po entuzjastycznym przyjęciu nowej adaptacji "Znachora" rozpoczynamy przygodę z kolejną niezwykłą historią, znaną chyba każdemu w Polsce - mówi Kuba Razowski, menedżer ds. seriali oryginalnych w warszawskim biurze Netflixa. - Netflix ma już doświadczenie w przenoszeniu na ekran literackich historii, ostatnio np. przez serialowe adaptacje "Stu lat samotności" czy "Lamparta". Akson Studio, z którym współpracujemy nad kolejnym już serialem, również ma na koncie fantastyczne produkcje kostiumowe jak "1670". Myślę, że dzięki temu stworzymy niezwykłą opowieść, która podbije serca naszych widzów.

Autorami scenariusza serialu "Lalka" są: Paweł Demirski, Jagoda Dutkiewicz i Paweł Maślona. Za zdjęcia odpowiada Paweł Flis, za scenografię - Joanna Macha, za kostiumy - Dorota Roqueplo, za casting - Katarzyna Gryciuk-Krzywd.

Premiera 6-odcinkowego serialu "Lalka" planowana jest na 2026 rok.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Schuchardt | Sandra Drzymalska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy