Ludzie i Bogowie
Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 224
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ludzie i bogowie": Miłość, zemsta i walka o Polskę

"Onyks" i "Dager" działają w oddziale o kryptonimie „Pazur”, powołanym do likwidacji nazistów i zdrajców. Ale walka to nie wszystko! W życie Onyksa wkracza bowiem piękna wdowa Bronka.

Lata drugiej wojny światowej to nie tylko czas walki z okupantem, ale też znakomita okazja do bogacenia się dla różnej maści szmalcowników, donosicieli i zdrajców.

Takich, jak choćby polski aktor Igo Sym, który w zamian za dostatnie życie układa się z nazistami.

Jednak żaden z kolaborantów ani ich zleceniodawców w mundurach nie będzie mógł spać spokojnie, gdy do Warszawy zawitają dwaj oficerowie Wojska Polskiego, Leszek Zaręba i Tadeusz Korzeniewski.

Ci przystojni, oddani ojczyźnie młodzi mężczyźni wypowiedzą kapusiom bezwzględną wojnę. A przy okazji zawrócą w głowie niejednej pięknej Polce.

Reklama

" Idzie nowość - fantastyczny serial historyczny: "Ludzie i bogowie" - czegoś takiego jeszcze w polskim kinie nie było. Nie tylko od strony dylematów moralnych, ale też pokazania, jak człowiek dźwiga ciężar tego, co zrobił. Najciekawsza będzie nowa formuła techniczna, technologiczna i wizualna - takiego serialu, tak nowocześnie zrobionego jeszcze nie było - zapewniał podczas prezentacji jesiennej oferty Jacek Kurski, prezes TVP.

Ich pierwsza akcja

Wrzesień 1939 roku. Porucznik Leszek Zaręba i kapral Tadeusz Korzeniewski właśnie uciekli z niemieckiego obozu przejściowego, gdzie na ich oczach rozstrzelano setki jeńców.

Naziści, celując do nich, śmiali się, że z nieba jeszcze długo zamiast deszczu będzie padać polska krew. A takich pogróżek się nie zapomina!

Obaj zbiegowie wkrótce dotarli do wuja jednego z nich.

- Musimy dostać się do stolicy! Ktoś może nam w tym pomóc? - poprosili.

- Niestety, Warszawa się poddała - usłyszeli. Ale okazja jakoś się znalazła.

To podczas tej naszpikowanej niebezpieczeństwami drogi po raz pierwszy przyszło im wymierzyć sprawiedliwość kolaborantowi.

A także przyczajonym w pobliskim lesie nazistom.

Tęsknota za bliskością

Dwa lata później obaj działają już w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego. Leszek przybrał pseudonim "Onyks", zaś Tadeusz posługuje się kryptonimem "Dager".

Uczestniczą w tajnym zebraniu sądu kapturowego przy komendzie głównej Związku Walki Zbrojnej, gdzie zapada wyrok śmierci na pewnym artyście.

Wkrótce okazują się tak skuteczni, że ZWZ powołuje do życia dwuosobowy oddział specjalny do likwidacji agentów i zdrajców o kryptonimie "Pazur".

Jednak walka z wrogiem to nie wszystko. Obaj tęsknią za miłością. Leszek, odcięty od narzeczonej Zosi, zaczyna spędzać coraz więcej czasu w towarzystwie pięknej wdowy Bronki.

Kobieta opłakuje męża i samotnie wychowuje chorego na gruźlicę synka. Ma wielkie serce, w dodatku tak jak "Onyks" oddałaby życie za Polskę.

A "Dager"? Nie może przestać myśleć o uroczej, charakternej Jadwidze.

mam

Świat Seriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy