Jack Ryan Jack Ryan
Ocena
serialu
3,9
Słaby
Ocen: 15
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Jack Ryan": Serial był kręcony w aż 16 krajach!

14 lipca na platformie Prime Video zadebiutuje finałowy odcinek ostatniego sezonu "Jacka Ryana". Jednym z najbardziej imponujących elementów seriali były zachwycające lokacje z całego świata. Okazuje się, że na przestrzeni czterech sezonów produkcja zawitała do aż 16 krajów.

"Jack Ryan" to serial, który jest luźną adaptacją serii książek o tytułowym analityku CIA autorstwa Toma Clancy'ego. W głównego bohatera wciela się hollywoodzki gwiazdor polskiego pochodzenia - John Krasinski. U jego boku do tej pory oglądaliśmy takich aktorów jak Wendell Pierce, Michael Kelly, Abbie Cornish czy Nina Hoss. 

Czwarty i ostatni sezon stawia przed tytułowym bohaterem najbardziej niebezpieczną misję: zmierzenie się z wrogiem zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jako nowy zastępca dyrektora CIA, Jack Ryan ma za zadanie wykryć wewnętrzną korupcję, a czyniąc to, odkrywa serię podejrzanych tajnych operacji, które mogą ujawnić słabość kraju. W miarę jak Jack wraz z zespołem bada, jak głęboko sięga korupcja, odkrywa o wiele gorszą rzeczywistość - zbieżność kartelu narkotykowego z organizacją terrorystyczną - ostatecznie ujawniając spisek znacznie bliżej niż się spodziewał.

Reklama

"Jack Ryan": Książki, na bazie których powstał serial

Z szacowaną liczbą 100 milionów sprzedanych egzemplarzy i 17 bestsellerami na liście New York Timesa, seria książek Toma Clancy'ego Jack Ryan jest globalnym fenomenem, przyciągającym fanów z całego świata.

Każdy sezon Jacka Ryana na Prime Video to oryginalne pomysły i fabuły, które wykorzystują kultowy materiał Toma Clancy'ego jako podstawę. Biuro Prasowe Prime Video podaje, że sezony czerpią inspirację z różnych książek autora, m.in. Stan Zagrożenia, Polowanie na Czerwony Październik, Czas Patriotów. 

"Jack Ryan" był kręcony w aż 16 krajach

Jak podaje Biuro Prasowe Prime Video, serial "Jack Ryan" był kręcony w aż 16 różnych krajach świata. W trakcie prac nad pierwszym sezonem ekipa udała się do Waszyngtonu, Paryża, Montrealu i Marrakeszu. Scenę "Zatoka Adeńska" z drugiego odcinka umiejscowioną w Jemenie kręcono w porcie Essaouira, położonym w Maroku na wybrzeżu Atlantyku. 

Twórcy drugiego sezonu zabrali fanów w podróż do Kolumbii, Wielkiej Brytanii i Rosji. Widzowie trzeciego sezonu mogli podziwiać piękne krajobrazy Włoch, na Węgier, Czech, Grecji i Słowacji. Włoscy fani mogli zauważyć, że ambasada USA w Rzymie była w rzeczywistości głównym budynkiem Akademii Amerykańskiej w tym mieście. Natomiast Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie zostało wykorzystane jako pałac rządowy, w którym prezydent Czech Alena Kovac (Nina Hoss) zastawia zasadzkę na rosyjskiego ministra spraw zagranicznych podczas konferencji prasowej.

Widzowie nie będą rozczarowani również lokacjami w ostatnim sezonie, gdy Jack zmierzy się z najbardziej niebezpieczną misją do tej pory. W finałowej serii wraca on do Waszyngtonu jako nowy zastępca dyrektora CIA, ale uważni hiszpańscy fani mogli zauważyć, że w pierwszym odcinku willa Lopesan hotelu Conde Resort & Thalasso na Wyspach Kanaryjskich została wykorzystana do sportretowania domu prezydenta Nigerii.

W trakcie wszystkich czterech sezonów ekipa odwiedziła Węgry, Stany Zjednoczone, Chorwację, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, Czechy, Słowację, Grecję, Rosję, Austrię, Kanadę, Francję, Maroko, Kolumbię, Wielką Brytanię i Włochy - czytamy w materiałach prasowych.

Sami aktorzy byli pod wrażeniem serialowych lokacji. W rozmowie z Interią Michael Kelly przyznał: "Nieważne jak trudny ten serial był logistycznie, jak trudno było zorganizować nasze wyjazdy, było warto, ponieważ fani i my, a ja jestem ogromnym fanem serialu, zobaczymy to na ekranie. Byliśmy w obłędnych miejscach. To wspaniałe, gdy wiesz, że będziesz mógł się tym podzielić z publicznością".

"Jack Ryan": Obsada uczyła się języków obcych na planie

Znajomość języków obcych była niezbędnym elementem w pracy głównych bohaterów, o czym widzowie przekonali się na przestrzeni czterech sezonów. Okazuje się, że większość obsady musiała znać lub nauczyć się kilku różnych języków związanych z daną serią, aby nadać serialowi bardziej realistyczny charakter. 

Wendell Pierce wybrał język rosyjski, aby dodać autentyczności swojej roli w sezonie trzecim, Michael Kelly spróbował swoich sił w języku hiszpańskim w sezonie drugim, a John Krasinski nauczył się wybranych zwrotów arabskich w pierwszym sezonie.

"Jack Ryan": Gdzie i kiedy oglądać finałowy sezon?

Od 30 czerwca co piątek ukazują się 2 nowe odcinki, a finał będzie miał premierę 14 lipca. Czwarty sezon ukazał się zaledwie sześć miesięcy po trzecim, prezentując wyczekującym fanom kolejny rozdział historii Jacka.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Jack Ryan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy