Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 45
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Peryferal": Chloë Grace Moretz zagrała główną bohaterkę. Kim jest?

Chloë Grace Moretz ma zaledwie 25 lat i już może się pochwalić wieloma światowymi tytułami filmowymi, w których wystąpiła. Aktorka zagrała główną postać w najnowszym serialu sci-fi produkcji Amazon Prime Video - "Peryferal". Mimo młodego wieku, przeszła w życiu przez nie jedną traumę. Stała się bohaterką mema, szydzącego z jej ciała.

Chloë Grace Moretz: Kim jest?

Chloë Grace Moretz urodziła się w 1997 roku w Atlancie, w USA. Jej ojciec, McCoy Lee Moretz, był chirurgiem plastycznym. Mama Teri (z domu Duke) pracowała jako pielęgniarka, potem zdobyła też uprawnienia lekarskie. Chloë po ojcu odziedziczyła niemieckie i szwajcarskie korzenie, po matce - brytyjskie i szkockie. Rodzice rozwiedli się, gdy była dzieckiem. Ma czterech starszych braci: Brandona, Trevora, Colina i Ethana.

Już od najmłodszych lat była zachęcana do aktorstwa przez starszego brata, Trevora, dzięki któremu bardzo wcześnie rozpoczęła karierę. W 2005 roku zadebiutowała na dużym ekranie w remake'u horroru "Amityville" z 1979 roku. Mimo trudnego dla tak małego dziecka tematu, młodziutka aktorka poradziła sobie doskonale. 

Reklama

Reżyser filmu, Andre Douglas, wspominał później, że dziewczynka miała do zagrania bardzo skomplikowaną scenę: musiała zwisać ze szczytu wysokiego na 18 metrów domu i przejść po jego dachu. Zabezpieczało ją tylko parę linek i uprząż. Choć początkowo towarzyszył jej lęk, już po chwili bawiła się świetnie i bez strachu przechadzała się na wysokości.

Pomimo wrodzonej odwagi i niezwykłej dojrzałości ekranowej, młodziutkiej Chloë Grace nie pozwolono na obejrzenie jej pierwszego filmu, bo w chwili premiery miała zaledwie osiem lat. 

Chloë Grace Moretz: Wielkie doświadczenie mimo młodego wieku

Głośny debiut przyniósł jednak następne nieszablonowe propozycje. Zanim aktorka skończyła 17 lat, zagrała w aż pięciu remake’ach znanych horrorów: trzy lata po "Amityville" można było zobaczyć ją w filmie grozy "Oko", następnie jako młodziutką wampirzycę w głośnym "Pozwól mi wejść", zagrała także u boku Johnnego Deppa w filmie "Mroczne cienie" , a w 2010 roku powierzono jej tytułową rolę w nowej ekranizacji kultowej powieści Stephena Kinga, "Carrie".

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola superbohaterki w zwariowanym filmach "Kick-Ass" i "Kick-Ass 2", gdzie nastoletnia Chloë Grace tłucze dorosłych złoczyńców na kwaśne jabłko. Passa odważnych ról i niesztampowego wizerunku Moretz trwa nieprzerwanie do dziś. 

Chloë Grace Moretz o problemach z samoakceptacją

Chloë Grace Moretz w niedawnym wywiadzie wyznała, że jako nastolatka nie akceptowała swojego wyglądu i chciała oddać się w ręce chirurga plastycznego, by zoperował jej piersi, pośladki i podbródek. Powiedziała też, że wiele lat zajęło jej docenienie swoich zalet.

Dzieciństwo i dorastanie w blasku fleszy nie było jednak usłane różami. W rozmowie z magazynem "Shape" Chloë Grace Moretz wyznała, że przez lata nie akceptowała swojego wyglądu, co zaowocowało zaburzeniami odżywiania.

I dodała, że uporanie się z tym problemem zajęło jej wiele lat. Dziś ma zdrowy stosunek zarówno do swojego wyglądu, jak i jedzenia. 

Na problemy z samoakceptacją wpływ miała w jej przypadku panująca w Hollywood presja idealnego wyglądu. Pod jej wpływem Moretz już w wieku 16 lat chciała zrobić sobie operację plastyczną piersi, a także zredukować pośladki i poprawić podbródek. Dopiero kategoryczny sprzeciw jej mamy odwiódł ją od tego pomysłu. Gdy aktorka dorosła i mogła już sama decydować, nie zdecydowała się na operacje plastyczne. 

Chloe Grace Moretz bohaterką memów szydzących z jej ciała

Mem, który aktorka uważa za szczególnie dla niej krzywdzący, powstał z połączenia fotografii przedstawiającej Moretz niosącą pizzę z ujęciem z animowanego serialu "Głowa rodziny". Aktorkę zestawiono z rysunkową postacią, która ma dziwną sylwetkę - nogi nieproporcjonalnie długie w porównaniu z tułowiem. 

Aktorka dodała, że ów mem przesyłali jej nie tylko obcy ludzie, ale też pokazywali go jej znajomi. Co gorsza, nie dostrzegli, że dla niej to nie jest śmieszne. 

Popularność tego mema odbiła się na psychice Moretz. 

"Peryferal": O czym jest serial?

Bohaterką "Peryferal" jest Flynne Fisher (w tej roli Moretz), mieszkająca na obrzeżach Ameryki przyszłości mądra i ambitna kobieta, która próbuje uratować swoją rozpadającą się rodzinę. Skazana jest jednak na niepowodzenie, a jej przyszłość jest stracona. Tyle tylko, że wkrótce przyszłość się o nią upomni - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Więcej informacji o fabule serialu daje oficjalny opis książki Gibsona. Dowiadujemy się z niego, że Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie kogoś na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Burton, brat Flynne, były żołnierz marine, który dostaje skromną rentę za rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej "przygodówki".

Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Wilfa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt. Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy je jednak chiński  serwer, dzięki któremu informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo. W grze? Wirtualne? A może jednak nie?

Producentami wykonawczymi serialu "Peryferal" są twórcy "Westworld", Jonathan Nolan i Lisa Joy. Showrunnerem serialu i autorem scenariusza jest Scott B. Smith, twórca takich filmów jak "Prosty plan" czy "Obraz pożądania". Reżyserem serialu jest Vincenzo Natali, któremu sławę przyniósł thriller "Cube" z 1997 roku.

"Peryferal": Gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Peryferal" jest dostępny na platformie Amazon Prime Video.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy